RaJ_hybernia_hl
10.11.2017
Kategorie: Divadlo

Přichází muzikál Romeo a Julie: ze Soulu, přes Hlubokou až do Hybernie

Věčný příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů se vrací zpět v muzikálové podobě do Divadla Hybernia. Shakespearova klasika tak opět ožije v jedinečném zpracování hudebního skladatele Zdeňka Bartáka a režii Romana Štolpy. V hlavních rolích se představí Ivana Korolová a Lukáš Randák.

Tato Bartákovská verze světoznámého dramatu Romea a Julie se hrála v korejském Soulu a následně pak i na pohádkovém zámku Hluboká. Od 23. listopadu už si najde své místečko v srdci Prahy. V Divadle Hybernia se tak můžete těšit na napínavé představení se zajímavou scénou, rozmanitými kostýmy, akčními scénami, včetně těmi šermířskými.

Zajímavostí bezesporu je, že se v pražském nastudování objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. „Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel či Petr Dopita,” podotkl autor hudby k muzikálu Zdeněk Barták. V obsazení se dále objeví taková známá muzikálová jména, jako je Ivana Korolová, Michaela Bábor Nosková, Ondřej Bábor, Oldřich Kříž, Jiří Zonyga, Martin Pošta, Dita Hořínková, Vlasta Korec či Miloš Knor.

Celá parta Romea a Julie pohromadě

Celá parta Romea a Julie pohromadě

Celou hereckou bandu bude kočírovat režisér Roman Štolpa. „Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce,” řekl ještě k obsazení Štolpa, kterého veřejnost znala doposud především jako herce. Jak se mu režijní práce povede, můžete zhodnotit vy sami už koncem listopadu, kdy bude Romeo a Julie na programu divadla.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv muzikálu Romeo a Julie

Mohlo by vás také zajímat