DriveHouse_hl
26.9.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

DriveHouse: Když nic není nemožné!

DriveHouse, že vám to nic neříká? Tak to je chyba, a veliká. Jedná se totiž o jeden skvělý projekt a prostor na Praze 2, kde si každý najde to své. Ať už divadlo, minikoncerty či stand up comedy v prvním patře nebo větší koncert v hudebním patře Black & White ve druhém patře. Výtvarníci si pak přijdou na své v pop-artovém atelieru Strop.

To ale není zdaleka vše, protože v DriveHouse se meze nekladou žádným žánrům a nápadům, protože nic není nemožné. Jak tento prostor vznikl? Co se v něm chystá? Nejen na tyto, ale i další otázky jsme se zeptali jednoho ze zakladatelů Matěje a produkčních Lulu a Christiny.

Jak vznikla myšlenka DriveHouse?
Matěj: Tak to je na trochu delší příběh. V červnu roku 2014 jsme se rozhodli s kamarády začít dělat pořad DRIVE, který se vysílá na Óčku. Byl zaměřen na tři subkultury (extrémní sporty, lifestyle, tvrdá muzika). S kolegou Danem jsme dali dohromady tým a začali na tom pracovat. V srpnu téhož roku jsme uspořádali takový happening, natočili první díly a hrozně nás to bavilo. Věděli jsme, že v tom chceme pokračovat, pracovat na vlastních projektech s lidmi, kteří sdílí naše potřeby, ale k tomu bylo zapotřebí mít prostor, nějakou kancelář.

S tím souvisí otázka, jak jste přišli na tento prostor?
Matěj: Na prostor přišel kamarád, sehnal jej přes majitele. A je to velmi zajímavý příběh. Původní majitel tu bydlel prakticky celý život, po revoluci však byl dům vrácen dvěma sestrám, z nichž jedna byla psychicky nemocná a odstěhovala se pryč. Druhá v domě zůstala a až do její smrti se o ni starala rodina právě tohoto pána. Jelikož neměla jiné příbuzné, polovinu domu této rodině po smrti odkázala. Rodina však dům nemohla nijak přestavět, zrenovovat, protože druhá půlka domu jejich nebyla a sestra zemřelé ji nechtěla prodat. Dům tak začal chátrat, až z něho jednoho dne spadl na kolemjdoucího kousek omítky. Soudně tak bylo druhé sestře nařízeno, aby svou polovinu rodině prodala. Rodina ovšem na odkup dala prakticky veškeré své peníze a nezbylo jim na rekonstrukci a dům museli prodat současnému majiteli. Ten nám jej pronajal, my ho rekonstruujeme. Ze začátku zde byla střižna a produkce a nyní prostory na mnohé akce.  Letos v únoru jsme zde dotočili film a 20. dubna 2017 Drive House otevřeli.

V čem je tento prostor jiný?
Matěj: Upřímně už mě štvou lidi, kteří vše jen negují, vše je podle nich špatně, nic nefunguje, nic nejde. Tady mají lidé místo ukázat, co umí. „ Nelíbí se ti postery na stěnách, ok, strhni je a namaluj jiné, podle tebe lepší.” Je to prostor, jak to děláš TY. Lidé zde můžou hrát divadlo, koncertovat, vystavovat, malovat. Řídíme se heslem: Nic není nemožné. Všichni tu mají otevřené možnosti.

DriveHouse5

Jaké akce zde již proběhly?
Christina a Lulu: Tak těch akcí bylo už celkem dost. Tím, že jsme prostor otevřený nápadů, konaly se zde koncerty (např.:Kato), divadelní představení, výstavy, bleší trh, vystoupila zde Ester Kočičková a mnoho dalších.

Jaké akce plánujete v budoucnu?
Christina a Lulu: V plánu máme hned několik věcí. Na podzim plánujeme herecké, hudební, výtvarné workshopy. Chystáme také Stand up comedy a celodrive hru, kde využijeme celý tento prostor. V nejbližší době nás čeká divadelní festival Next Wave.

Chystáte nějaké přestavby?
Christina a Lulu: Žádné velké přestavby v plánu nemáme, ale chystáme se odhlučnit vrchní patro a přemýšlíme nad využitím sklepních prostorů.

DriveHouse 1

Je možné si prostory v DriveHouse pronajmout?
Christina a Lulu: Jasně, jak už bylo řečeno, jsme otevřený prostor, nebráníme se různým projektům, akcím, nápadům. Stačí nás jen kontaktovat.

Můžou vám lidé nějak pomoci?
Christina a Lulu: Můžou nám pomoci už jen tím, že do DriveHouse zajdou.

Text: Adéla Špulková
Foto zdroj: archiv DriveHouse

Štítky: