Sněhová královna
22.9.2017
Kategorie: Divadlo

Pohádkové muzikály s hvězdným obsazením opět na scéně

Velkovýpravné muzikály s pohádkovým příběhem opět ožijí v Divadle Hybernia. V této sezóně se můžete těšit jak na dvě osvědčené inscenace Alenka v kraji zázraků s hudbou Vašo Patejdla a Sněhovou královnu hitmakera Zdeňka Bartáka, tak na zcela nový muzikál.

Sezónu zahájí už tuto neděli 24. září Alenka v kraji zázraků. Známy příběh, ve kterém najdeme hned tři královny, Bílého králíka a samozřejmě Alenku, je aktuální i pro dnešní dobu. V muzikálu exceluji hvězdní zpěváci a herci, jako jsou Michaela Kuklová, Dagmar Patrasová, Anna Slováčková, Bořek Slezáček, Jana Zenáhlíková, Ernesto Čekan, Petr Macháček a další. Alenka odehraje na podzim posledních dvanáct představení a pak uvolní prostor pro další muzikály.

Lákavá překvapení

Stálice na divadelní scéně, produkční společnost PIXA PRO, má pro své diváky vždy připraveno nejedno překvapení a každé představení je svým způsobem unikátní. V termíny 24. září i 8. října budou na každém představení vylosováni tři diváci, kteří si budou moci o přestávce prohlédnou zákulisí a vyfotografovat se s vybranými herci.

Po více než roce se na divadelní prkna vrátí muzikál Sněhová královna, kterému dominuje krásná hudba Zdeňka Bartáka, úchvatné kostýmy a samozřejmě také čarokrásný a vtipný pohádkový příběh. V muzikálové inscenaci se můžete těšit na Mahulenu Bočanovou, Lindu Finkovou, Sabinu Laurinovou, Jana Kopečného, Michaelu Sejnovou či Ivanu Korolovou.

Volné pokračování Kapky medu pro Verunku

Na jaře se objeví na programu novinka, jejíž uvedení je naplánováno na 7. března 2018 a bude se hrát jako předchozí muzikály v Divadle Hybernia. Bude se jednat o pokračování muzikálu Kapka medu pro Verunku. „Muzikál bude mít název KRÁLOVNA KAPESKA – KPS – Královna přírodních sil. Kapesce půjde o život, protože v našem příběhu přibude skutečný zloduch KATES. Opět zavítáme do tří pohádkových království, POPELKOVA, HONZOVSKA a ZLATOVLÁSKOVA. Jak se od dob Kapky medu změnila, určitě poznáte sami. Vůbec nevadí, pokud jste Kapku medu pro Verunku neviděli, příběh navazuje jen volně a bude mít svoji vlastní zápletku, dobrodružnou cestu za záchranou i šťastný konec, jak se na správnou pohádku sluší a patří,“ prozrazují o své novince autoři Jan a Alena Pixovi.

I v chystané novince sází herecké obsazení na osvědčená jména v muzikálech produkovaných PIXA PRO, budou to například Anna Slováčková, David Gránský, Martina Pártlová či Michaela Nosková.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv PIXA PRO

Mohlo by vás také zajímat