Iago_peroutka_gransky_hl
28.8.2017
Kategorie: Divadlo

To jsou šviháci! Voňavý „drsňák“ Peroutka a elegantní Gránský v kostýmech známého návrháře

Přípravy na muzikál Iago jsou v plném proudu i pro kostýmového výtvarníka Romana Šolce, který obléká mužské osazenstvo. A není to rozhodně žádná brnkačka. Se svým týmem musí vytvořit téměř 150 pánských kostýmů. První z nich si vyzkoušeli Milan Peroutka a David Gránský.

Milan Peroutka, který v muzikálu ztvární postavu Cassia, je s kostýmy z dílny Romana Šolce velmi spokojen. „V Iagu budu za vojáka i elegána ve fraku na míru. A dobře padnoucích obleků není nikdy dost. Cassio je Belgičan z dobrých poměrů a jeho kostýmy by tak měly být hezké i pro divákovo oko. Často jde i o kousky, které bych mohl mít ke slavnostním příležitostem ve své skříni. Třeba mi pak nějaký oblek i nechají,“ komentuje šibalsky.

Milan Peroutka na zkoušce kostýmů Romana Šolce

Milan Peroutka na zkoušce kostýmů Romana Šolce

Peroutka zároveň prozradil, že má k módě vztah i v soukromém životě. „Módu mám vlastně rád, je to pro mě takový sofistikovanější karneval pro dospělé. Často je vše vypovídající vizitkou nositele. I proto si nechávám poradit od profíků. Stává se mi, že si nějaký kousek oblíbím a nosil bych ho pořád. Takže jak já říkám, hlavně abych nenosil všude stejné triko,“ směje se a dodává, že ale nepatří mezi ty, kteří by si v nakupování oblečení nějak libovali. „Mám rád zajít na jedno místo a nabrat si všechno, co mě nějakým způsobem baví. Hotovo za dvacet.“

Na luxus si nepotrpí

Na co si ale sympatický mladík potrpí, je čisté a voňavé oblečení. „Nemyslím si, že je móda otázkou peněz, já si třeba na luxus nepotrpím. Velký nápis té které značky na hrudi pro mě z trika hezčí kousek neudělá. Podceňovaná je ale podle mě čistota oblečení a obuvi. Miluju vůni čerstvě vypraného prádla, tak do pračky dávám dvakrát víc aviváže,“ řekl s úsměvem.

Takhle mu to bude slušet jako vojákovi v Iagovi

Takhle mu to bude slušet jako vojákovi v Iagovi

David Gránský, který se bude s Milanem v muzikálu alternovat, si také Šolcovy kostýmy nemůže vynachválit: „Jsou krásné a zároveň pohodlné, dobře se v nich pohybuje. To je pro Romana typické.“ Pro svou pracovní zaneprázdněnost nemá David zrovna na „shopping“ čas. A kdo by si tak myslel, že mu třeba s výběrem oblečení pomáhá jeho přítelkyně Nikola, plete se. „S Nikolou oblečení nenakupuju. Obléká mě můj kamarád Dušan Chrástek a ukázal se jako dobrá volba. Všem se jeho výběr líbí, i mé přítelkyni, takže jsem v pohodě. Kamkoliv jdu, vím, že mi vybere to, v čem se budu cítit a vypadat dobře,“ říká na adresu předního českého stylisty talentovaný Gránský.

Malou zkoušku trpělivosti prožil i David Gránský

Malou zkoušku trpělivosti prožil i David Gránský

No, uvidíme, jak to bude klukům a dalším účinkujícím Iaga slušet. Zhodnotit je můžete už na premiéře, která je naplánovaná už na 21. září v Divadle Hybernia.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Muzikál Iago

Mohlo by vás také zajímat