Trapné padesátky_1
25.8.2017
Kategorie: Film

Mihulová, Tomicová, Melíšková pobaví diváky jako trapné padesátky

V padesáti život končí a začíná jeden velký mejdan! Své o tom ví Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová neboli ústřední trojice padesátiletých žen ve dvanáctidílném komediálním seriálu Trapný padesátky natočeného podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové. 

Postavy z pera scénáristky Ireny Obermannové mají předobraz v reálném životě. „Mám spoustu kamarádek, které poslouchám a pozoruju a pak se jejich řečmi inspiruju při psaní. Figury jsou částečně odposlouchané, částečně odžité a částečně vyfabulované,“ říká s tím, že Trapné padesátky psala jak ženskému, tak mužskému publiku. „Dívat by se měli i muži, protože ti o problémech a pocitech, které se tam řeší, nevědí,“ dodává Obermannová, jejíž seriál v režii Michala Vajdičky odstartuje na České televizi už 28. srpna.

Herecká sestava nového seriálu Trapné padesátky

Herecká sestava nového seriálu Trapné padesátky

Seriálovými trapnými padesátkami jsou tři výrazné herečky Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová. „Tato kombinace se velmi osvědčila. Na place nám to spolu neskutečně dobře fungovalo a myslím, že nám to i zůstalo. Když se někde potkáme, trapčíme stejně jako při natáčení,“ pochvalovala si Mihulová kolegyně.

Budou trapné na plné pecky

Oblíbené herečky v těch nejlepších letech se převtělily do rolí, u nichž se zdá, že se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Jejich vzájemné setkání je ale inspiruje k pravému opaku: Být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a veškerých zábran. Sestěhují se spolu do Miina bytu a začnou znovu žít.

Mia (Klára Melíšková) je televizní rosnička, která byla odsunuta na druhou kolej dopoledního vysílání. Před ostatními dělá, že to tak není, a hraje si na hvězdu, ale moc dobře zná pravdu. Anča (Alena Mihulová) byla původně žena v domácnosti, která věřila v dokonalý vztah, jenže na začátku seriálu se jí zaběhl manžel a ona své iluze ztrácí. Ema (Pavla Tomicová) je sochařka, která k tvorbě svých soch využívá odpadků, a všichni si ji pletou s opravářkou.

Jejich životy se sice v první řadě netočí kolem mužů, přesto se bez nich chtě nechtě neobejdou. Tím, se kterým bojují nejvíc, je majitel domu, ve kterém Padesátky bydlí, brunátný šovinista se srdcem na dlani Standa. „Já si ho otypoval jako takového bývalého taxikáře nebo zelináře, někoho na okraji šedé ekonomiky. Je poměrně hloupý, zanedbaný, ale o to víc je přesvědčený o své neomylnosti a sexappealu. I když název seriálu patří pouze dámám, postava Standy patří mezi ty nejtrapnější,“ domnívá se jeho herecký představitel Václav Kopta.

Mužským elementem v seriálu bude i herec Marek Holý. Ten se v seriálu objeví jako kavárník, který cituje Ortena, nevadí mu prázdná kavárna, a dojemně miluje svou krásnou bývalou přítelkyni Klotyldu, kterou ztvárňuje Berenika Kohoutová.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat