letni scena_2017
6.7.2017
Kategorie: Divadlo

Chybí vám divadlo? Přinášíme tipy, kam na představení o prázdninách

Ačkoli většina divadel je v červenci a srpnu zavřená, některé scény nabízejí svůj repertoár i během léta. A nejedná se pouze o výjimky, divadelní prázdniny si nedopřává čím dál více produkcí. My jsme z nich vybrali několik tipů, kam můžete během léta v Praze zavítat za kulturou.

mamma mia
Muzikál Mamma Mia

Jeden ze světově nejslavnějších muzikálových kusů se na léto přesune z Kongresového centra do divadla Hybernia. Muzikál sestavený ze slavných písní skupiny Abba, který se proslavil nejdříve jako film, zůstane v Hybernii v nezměněném českém obsazení.
Kdy? 13. 7. – 13. 8. 2017

 

libanky na jadranu
Letní scéna Vyšehrad

Studio Dva přesouvá na léto své působení z Václavského náměstí na Vyšehrad. Herci předvedou například hry Líbánky na Jadranu, Hvězda či Vysavač (z pera populárního autora Patrika Hartla). Uvádět se bude též divadelní adaptace pohádky Šíleně smutná princezna.
Kdy? Celý červenec i srpen 2017

 

hamlet
Letní shakespearovské slavnosti

Letní divadelní stálicí jsou Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě, tentokrát uváděné v Královských zahradách. Premiéru zde mělo letos nové nastudování hry Hamlet v hlavní roli s Jaroslavem Pleslem. Vracet se však bude například i loňské drama Romeo a Julie.
Kdy? 27. 6. – 7. 9. 2017

 

noc na karlstejne_karl
Noc na Karlštejně

Populární filmový muzikál se i letos bude uvádět v divadelní verzi přímo v místě děje, tedy na hradě Karlštejně. V hlavních rolích se představí Daniel Bambas a Hana Holišová. Pro velký úspěch se představení odehraje ještě v Lednici, Jindřichově Hradci a v Pardubicích.
Kdy? 30. 6. – 12. 8. 2017

 

Text: Nikola Sedloňová
Foto zdroj: Mamma Mia!, Studio DVA, LSS, Noc na Karlštejně

Mohlo by vás také zajímat