Perfect Days hl
27.5.2017
Kategorie: Divadlo

Perfect days: komedie, která se musí vidět

Divadelní společnost Pantheon production odpremiérovala divadelní novinku Perfect days. Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy nabízí kvalitní komediální podívanou, která je vyšperkovaná skvělými hereckými výkony v čele s neodolatelným Janem Dolanským a Lenkou Vlasákovou.

Komedie ze života Perfect days je dalším z těch titulů, které budou navždy srovnávány se svou filmovou podobou. A zároveň se jedná o jeden z titulů, které film svým zpracováním předčí. Zařadit jej do svého repertoáru byl skvělým dramaturgickým tahem společnosti Pantheon production. A když se skvělý příběh, který diváky hned po pár vteřinách pobaví, spojí s pečlivě vybraným obsazením a především vydařenou režií Petra Kracíka, je divácký úspěch téměř jistý.

Jan Dolanský

Jan Dolanský

Oproti filmu je divadelní inscenace uváděná na jevišti Divadla Palace svižnější, a to i díky seškrtání zbytečných scén,  a také peprnější. Vulgárnějšími slovy se zde opravdu nešetří, ale hodí se do kontextu natolik, že případní budoucí rejpalové nemají šanci uspět. Na rozdíl od komedií mnoha konkurenčních scén je inscenace nevtíravá a nesklouzává k zbytečné lacinosti.

Dolanský exceluje v roli homosexuála

V komediálním představení o šestici hercích nejvíce září Jan Dolanský v roli homosexuála. Jeho neodolatelný přízvuk, roztomile zženštilá gesta a růžové obleky vás prostě dostanou! Svým hereckým talentem na jevišti zastíní všechny přítomné. Výborná je ovšem i jeho životní partnerka Lenka Vlasáková, jejíž ztvárnění zralé ženy toužící po dítěti je přirozené, milé, dojemné a vtipné zároveň. A do třetice skvělý Jan Hofman, který konečně vystoupil z rolí „kloučků“ do postav svůdníků.

Jan Hofman a Lenka Vlasáková

Jan Hofman a Lenka Vlasáková

Celkově se inscenace nese ve svižném tempu, a tak než se nadějete, je přestávka a pak konec představení, které si tak opravdu užijete „jedním dechem“. Jediným mínusem jsou prapodivné „crazy“ paruky hlavní představitelky, které se zdají vcelku zbytečné. Ve filmu se to obešlo bez nich a těžko říct, proč je divadelní tvůrci do představení zařadili. Každopádně tato novinka má nakročeno k velkému diváckému ohlasu. Za nás je to jedna z nejlepších komedií, co jsme kdy měli možnost vidět.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: FB stránka Pantheon production

Mohlo by vás také zajímat