addams1
26.5.2017
Kategorie: Divadlo

Děsivému muzikálu The Addam’s Family vládne Korn a Šinkorová

Typická předehra s luskáním prstů dává tušit, že se brzy objeví slavná rodinka Addamsů oděná celá v černém. Hudební divadlo Karlín hostí muzikál Andrewa Lippy, který je příjemnou komedií pro celou rodinu. Vedle skvělé hudby a českých textů dílo vyzdvihují také výborné herecké výkony.

Muzikálový příběh o strašidelné rodině Addamsových, která se vymyká standardu především ve své zálibě v černém humoru, nepochází z žádného filmu. Byl napsán přímo pro představení: dcera Wendsday (do češtiny rušivě překládána jako Středa) se zamiluje do mladíka Lucase. Rodiče dvou milenců se mají během večera v domě Addamsových seznámit.

addams02

Setkání samozřejmě nemůže proběhnout normálně, i když si to Středa velmi přeje, a tak na diváka čeká mnoho vtipných situací. Dílo stojí na výborné chytlavé hudbě a zábavných českých textech. Zajímavé jsou scény s duchy či divadelní triky například v podobě létání strýčka Festera při dojemné situaci, během níž vyznává svou lásku luně.

Výkony herců jsou na představení to nejlepší. Vévodí jim Jiří Korn v roli otce Goméze, který skvěle zvládá úlohu hodného otce a manžela, i když typicky „Addamsovsky“ podivínského. Skvěle mu sekunduje Daniela Šinkorová, ačkoli jako hlavní hvězda této role Morticie je prezentována Lucie Bílá. Šinkorová však bravurně předvádí zklamanou manželku i vtipnou společnici a dobře zvládá i zpěv.

addams03

Vynikající je rovněž hvězda Městského divadle v Brně Radka Coufalová v roli dcery Středy. S jejím snoubencem Lucasem v podání Tomáše Löbla vynikají především v duetech, kde se setkávají jejich krásné hlasy.

Představení The Addam’s Family je milým důkazem toho, že muzikál nemusí stát pouze na vážných tématech, ale dokáže také bavit jako žádný jiný žánr. Spojení hudby, tance, divadelních triků a skvělých výkonů je totiž jedinečné. Právě to všechno tento karlínský muzikál nabízí.

Text: Nikola Sedloňová
Foto: Roman Albrecht

Mohlo by vás také zajímat