Úchvatná Jitka Sedláčková! V;Hřebejkově inscenaci uplatní temperament
9.5.2017
Kategorie: Divadlo

Jitka Sedláčková bude úchvatná! V Hřebejkově inscenaci uplatní svůj temperament

Energetická Jitka Sedláčková bude mít roli božské Florence v novince Divadla Na Jezerce. V inscenaci Je úchvatná, kterou pro tamější scénu nastuduje Jan Hřebejk, se herečka bude muset vžít do postavy ženy toužící po tom, aby zpívala před publikem, které ji bude zbožňovat. Ale má to „malý“ háček, nemá žádný talent a je příšerná.

Herečka Jitka Sedláčková se do Divadla Na Jezerce vrací po úspěšné inscenaci Poslední Aristokratka a nové zkoušení si užívá. Navíc jí role ztřeštěné divy sedne jako ulitá. „Zpívám ráda, ale tuto roli bych za pěveckou považovat neměla, nebo ano?“ říká s úsměvem o své protagonistce, jejímž prostřednictvím může uplatnit svůj nezkrotný temperament.

Tmavovláska má za sebou už řádku muzikálových rolí, ale tahle je jiná než všechny ostatní. Musí tu totiž zpívat špatně. „Začínám si tu mou Florence představovat. Zatím fantazíruji o tom, jak mluví, jak se směje a hlavně, co se této dámě odehrává v hlavě, že uvěří vlastní lži a považuje se za talentovanou koloraturní pěvkyni. Proč jí někdo neřekl: nedělejte to, nezpívejte, neboť se to nedá poslouchat…“ pokračuje herečka, pro kterou je spolupráce s režisérem Janem Hřebejkem splněným snem. „Jsem vděčná a zároveň šťastná. Uvědomuji si, že jsem měla kliku,“ dodává Sedláčková.

Komedie zábavná i dojemná

Režisér myslel s hlavní roli hned od začátku právě na ni: „Tu hru jsme s Janem Hrušínským hledali přímo pro Jitku,“ prozrazuje Hřebejk. „Chceme, aby se diváci bavili. A styděli se případně pouze za postavy, nikoli za tvůrce,“ dodává s humorem režisér, pro nějž je připravovaná inscenace jeho šestou režií na Jezerce. V minulých sezónách nazkoušel pro nuselskou scénu divácké hity Manželské vraždění, Kumšt, Na dotek, Musíme si pomáhat nebo Práskni do bot.

JeUchvatna2

Partnerem Sedláčkové bude v inscenaci Je úchvatná principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Další výraznou postavou v chystané novince je také vynikající multiinstrumentalista a zpěvák Václav Tobrman, jenž patří mezi nejlepší pianisty v tuzemsku. Obsazení doplňují Miroslava Pleštilová a Libuše Švormová. Premiéra je naplánována na 5. října 2017.

Připomeňme, že zábavný příběh byl také zfilmován. V hlavních rolích snímku Božská Florence si zahráli Meryl Streepová a Hugh Grant.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv Divadla Na Jezerce