krysař_nove obsazeni
6.5.2017
Kategorie: Divadlo

Muzikál Krysař se vrací s novým obsazením. Podle režisérky Miriam Landa je aktuálnější než kdy jindy

Více než dvacet let po svém vzniku se muzikál Krysař vrací do Divadla Kalich. Nabídne nové obsazení v čele s Přemyslem Pálkem, režii Mirjam Landy i novou choreografii. Podle tvůrců je nyní na dílo pravý čas, vstupenky na podzimní představení se téměř vyprodaly už během zimy.

Starý příběh o samotáři, který vyhání pomocí své píšťaly z měst krysy, se od 8. září objeví opět na prknech Divadla Kalich. Tvůrci s ním přicházejí přesně patnáct let poté, co zde byl uveden poprvé. „Je na čase se podívat na Krysaře zase novýma očima. Chceme ukázat divákům toho současného a aktuálního až běda. Autor si pochopitelně nemůže přát víc, než že na svém díle nezmění ani čárku, a přesto výstižně pojmenovává naši realitu, ve které žijeme,“ uvedl producent Michal Kocourek. Věří, že s Krysařem přicházejí v pravý čas.

Stejného názoru je i Mirjam Landa, která se opět uchopí režie. „Komunikace mezi lidmi a arogance vládnoucích se určitě za poslední léta zhoršila. Z mezilidských vztahů se vytratily hodnoty, morálka a etika není žádaná, měří se hodnotou peněz. Podobně jako v Krysaři. Pak skutečně může přijít někdo mocný s úplně jiným zájmem a vymaže nás,“ myslí si režisérka. K muzikálu Krysař má Mirjam Landa dlouhodobý vztah – s autorem Danielem Landou na něm pracovala už při prvním uvádění v divadle Ta Fantastika před více než dvaceti lety.

Vyjde speciální CD

Režisérka slibuje, že v nové inscenaci Krysaře se bude více tančit. Muzikál však čeká ještě jedna změna. Kromě nově obsazených herců, jakými jsou například Anna Slováčková, Milan Peroutka, Marie Křížová či Roman Tomeš, se v díle poprvé objeví i dětská postava. „Co dítěti odmalička vtloukáte do hlavy, tomu uvěří. Pokud ho například budete učit nenávisti, bude nenávidět nejvíc. Proto tam chci dítě, aby si právě tohle diváci uvědomili,“ uvedla režisérka.

krysar_plakat

K zářijové premiéře také vyjde nové CD, které nazpívají herci aktuálního obsazení. Jedním z nich je i představitel hlavní role Přemysl Pálek, který nebude mít ve hře alternaci. „Role Krysaře představuje druhou stránku mé osobnosti: temný démon, který se občas probouzí i ve mně samotném. Postava je to absolutně odlišná od rolí, jaké jsem doposud mohl ztvárnit,“ vysvětlil Pálek. V Kalichu dosud vytvořil role Dannyho v muzikálu Pomáda či Chada v Srdcovém králi. Od září ho tedy čeká další hlavní úloha – Krysař ve stejnojmenném muzikálu.

Obsazení obnoveného muzikálu Krysař

Krysař – Přemysl Pálek
Osud – Robert Jašków, David Suchařípa
Agnes – Marie Křížová, Kateřina Šildová
Štěpán – Milan Peroutka, Roman Tomeš
Štěpánovka – Barbara Chybová, Kateřina Steinerová
Rózi – Charlotte Doubravová, Anna Slováčková
Hostinský – Heňo
Starosta – Martin Zounar
Jakub – Felix Slováček ml., Jakub Šlégr
Vrah / Sluha –  Daniel Sobotka, Jan Vlas
Vrah / Opilec – Tomáš Racek, Martin Sobotka
Rychtář / Ženich – Richard Bergman, Oldřich Smysl
Zlodobro – Dominika Červinková,  Zuzana Havrlantová
Dobrozlo – Jakub Dvořák, Karel Jinda
Tanec – Barbora Březinová, Martina Ctiborová, Lenka Nora Návorková Helena Nováčková, Tereza Palanová, Miroslava Preňková, Ivona Szantová, Pavlína Vejnarová, Radek Fišer, Jiří Minařík, Jan Mouca, Michal Pribylinec, Václav Procházka, Lukáš Prokop, Jakub Sedláček

Text & foto: Nikola Sedloňová

Mohlo by vás také zajímat