IAGO_obsazeni_uvod
5.5.2017
Kategorie: Divadlo

V muzikálu IAGO se sejdou hvězdy show Tvoje tvář má známý hlas

Muzikál IAGO se letošní podzim konečně dočká svojí české premiéry v Divadle Hybernia. V současné době se již hraje na Nové scéně v Bratislavě, kde navzdory vysokému počtu úmrtí hlavních postav sklízí u diváků velký úspěch. Jak Ledecký vtipně podotkl, už tak vysoký počet zabití z originální hry navýšil o další dvě vraždy. V dramatickém muzikálu se můžete těšit hned na několik účinkujících populární „novácké“ show.

IAGO je muzikál vycházející z předlohy Shakespearova Othella, kde titulní postava vystupuje jako Othellův pobočník. „Je to bezpochyby nejzábavnější záporná postava, kterou Shakespeare vymyslel. Proti němu jsou Cladius z Hamleta nebo Richard III. úplní amatéři a začátečníci,“ charakterizoval protagonistu autor muzikálové novinky Janek Ledecký. Muzikál je přenesený do současnosti a dotýká se věčných témat, jako je láska, nenávist a touha po moci.

IAGO_obsazeni2

Jednu z hlavních rolí si „střihne“ Milan Peroutka

Stejně jako u slovenské verze se režie chopí Robert Johanson, který s Ledeckým spolupracoval už na Hamletovi. Ledecký na tiskové konferenci avizoval, že česká verze bude mít stejnou výpravu a prověřené režijní postupy jako ta slovenská, ale muzikál chce doma předvést v té nejvyšší kvalitě.

IAGO_obsazeni3

Dominika Richterová, Lucie Černíková a Anna Julie Slováčková

Hlavní role Iaga se chopí sám autor Janek Ledecký v alternaci s Petrem Vondráčkem. Mladého Cassia ztvární hvězda aktuální série pořadu Tvoje tvář má známý hlas Milan Peroutka, kterého si Ledecký vyhlédl pro jeho nebývalý talent a všestrannost. Pro naši tvář je to první velká muzikálová role a soudě podle pěvecké ukázky na tiskové konferenci je opravdu na co se těšit. Milan se bude alternovat s Davidem Gránským, s nímž se potkal už v seriálu Gympl či muzikálu Ať žijí duchové, a s Ladislavem Korbelem. Role Desdemony, Othellovy manželky, se zhostí další objev „novácké“ show, Anna Julie Slováčková v alternaci s Dominikou Richterovou a Lucií Černíkovou. Dále v obsazení nechybí stálice pražské muzikálové scény jako Zbyněk Fric, Peter Strenáčik, Dita Hořínková či Martin Pošta.

Obsazení muzikálu IAGO

Othello – Lukáš Adamec / Tomáš Novotný / Peter Strenáčik
Desdemona – Dominika Richterová / Lucie Černíková / Anna Julie Slováčková
Iago – Janek Ledecký / Petr Vondráček
Emilia – Dita Hořínková
Michael Cassio – David Gránský / Milan Peroutka / Ladislav Korbel
Bahiya – Dasha / Markéta Poulíčková / Monika Sommerová
Roger – Michal Novotný / Pavel Rudolf Plasche
Senátor Brady – Bořek Slezáček / Jaromír Adamec
Kardinal Lodovico – Oldřich Kříž / Martin Pošta
Boris Petrov – Ladislav Korbel
Šejk Abdul Asi – Martin Šemík / Zbyněk Fric

IAGO_obsazeni

 
Text: Viola Kučerová
Foto: Muzikál IAGO

Mohlo by vás také zajímat