noid1
28.4.2017
Kategorie: Hudba

Václav Noid Bárta vyrazil na turné: představil i píseň o své dceři

Jeden z nejvýraznějších hlasů tuzemské pop-rockové scény vyjel na turné po Česku. V rámci pěti koncertů připomíná Václav Noid Bárta skladby ze svého posledního alba Jedinej krok a navíc představuje i zcela nové autorské písně. Na koncertě 22. dubna v Kladně zazpíval i dojemný song pro svou malou dceru.

Jeho hlas je velmi známý příznivcům českých muzikálů. Václav Noid Bárta se však kromě své divadelní kariéry věnuje i vlastním písním, které se pohybují mezi žánry popu a rocku. Jeho zatím poslední CD Jedinej krok, které vyšlo v roce 2015, se stalo ústředním motivem stejnojmenného turné. Během jednoho z koncertů, který proběhl v Kladně, zazpíval z tohoto alba například písně Příběh či Euridiké.

V druhé části večera představil Bárta své nové autorské písně, mezi nimiž byla i jedna anglická s názvem Damned. „Rozhodl jsem se, že budu zpívat anglicky. I když mi na Eurovizi říkali, že moje angličtina zní, jako kdybych byl z Ruska,“ vtipkoval zpěvák během koncertu. Před dvěma lety se totiž s Martou Jandovou zúčastnil evropské hudební soutěže, ve které společně zpívali píseň Hope Never Dies.

Ještě chvíli buď malá

V bloku nových písní se objevila i skladba, kterou Václav Noid Bárta napsal pro svou dvouletou dceru Terezku. Bylo to teprve podruhé, co song prezentoval veřejně na koncertě. V dojetí zpíval: „Cestou růží v zahradách vedu tě za ruku, dítě mý. Už teď žárlím a mám strach, růžový cesty jsou trnový. Ještě chvíli buď malá…“

noid2

Na závěr večera se díky skandování publika obrátil i ke své muzikálové kariéře – vzpomněl na muzikál Lucie, větší než malé množství lásky, ve kterém ztvárnil hlavní roli. Na koncertě tak jako přídavek zazpíval píseň Chci zas v tobě spát od skupiny Lucie. Zanedlouho Bártu čekají poslední dva koncerty tohoto turné – 26. dubna v Písku a 3. května v Olomouci.

Text & foto: Nikola Sedloňová

Mohlo by vás také zajímat