LSS2017
25.4.2017
Kategorie: Divadlo

Novinka Shakespearovských slavností: Hamlet s Jaroslavem Pleslem a Lenkou Vlasákovou

Premiéra nové inscenace Hamlet v úpravě a režii Michala Vajdičky zahájí koncem června na Pražském hradě program Letních shakespearovských slavností. Ty divákům nabídnou i dalších sedm úspěšných titulů a projekt Pocta Shakespearovi s Janem Třískou.

Drama Hamlet, v němž dánský korunní princ mstí zákeřnou smrt svého otce, se představí v mimořádném hereckém obsazení. Hlavní roli ztvární Jaroslav Plesl, dále hrají Hynek Čermák, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Veronika Khek Kubařová v alternaci s Veronikou Mackovou, Pavel Šimčík, Petr Vršek či Vladimír Polívka.

Vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství, tradičního dějiště Letních shakespearovských slavností, nacházejí Slavnosti v letošním roce své dočasné působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá pražská scéna se naopak nemění, i letos divácky oblíbené inscenace přivítá Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.

Hity minulých let

Kromě Hamleta si mohou diváci vybírat z řady dalších inscenací, které se v minulých letech setkaly s velkým ohlasem a mnohé z nich dnes již patří k fenoménům tuzemské divadelní produkce. Na programu bude loňská premiéra sváteční komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, do které režisérka Jana Kališová obsadila Marii Doležalovou, Václava Koptu, Milana Šteindlera nebo Nelu Boudovou, obnovená premiéra skvělé ostravské inscenace Komedie omylů a samozřejmě legendární Veselé paničky Windsorské režiséra Jiřího Menzela, v nichž excelují Simona Stašová s Evou Režnarovou a Bolkem Polívkou.

Vecer trikralovy_timkova

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Foto: Viktor Kronbauer

Na jeviště se po loňském úspěchu vrací i mimořádný projekt Slavností nazvaný Pocta Shakespearovi, původně uspořádaný u příležitosti významného Shakespearova výročí. Večerem humorných i vážnějších dialogů, sonetů a živé hudby provází Martin Hilský. V hlavní roli vystoupí Jan Tříska.

Vstupenky na pražská představení budou v prodeji od pondělí 15. května na oficiálním webu Slavností a v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 hodin.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Pavel Mára

Mohlo by vás také zajímat