Sestra-v-akci_TK
10.4.2017
Kategorie: Divadlo

Obsazení muzikálu Sestra v akci odtajněno! Hlavní roli si zahraje Lucie Bílá

Slavná filmová komedie o barové zpěvačce Deloris Van Cartierové, která se musela před zločinci ukrýt do kláštera, se v říjnu přenese na jeviště Hudebního divadla Karlín. Hlavní roli zpěvačky přeměněné v řádovou sestru bude ztvárňovat Lucie Bílá, v dalších úlohách se objeví například Václav Noid Bárta, Iva Pazderková či Martin Písařík.

Muzikál Sestra v akci se po úspěšných uvedeních v londýnském West Endu, americké Broadwayi či ve Vídni dostává i do Česka. 19. a 20. října bude mít premiéru na jevišti Hudebního divadla Karlín. „Jsem za tuhle příležitost vděčná. Moc se na muzikál těším a jsem ráda, že nemusím být černoška. I když producenti asi očekávali, že ztmavnu,“ vtipkovala na tiskové konferenci Lucie Bílá.

Uvedení totiž předcházela vyjednávání o autorská práva, která trvala pět let. „První kolo jednání ztroskotalo na tom, že muzikál byl prý původně napsán pro černou zpěvačku. Žádná bílá Bílá ji tedy hrát neměla,“ uvedl ředitel divadla Egon Kulhánek s tím, že nakonec se podařilo vyjednat zakoupení autorských práv.

České uvedení muzikálu bude režírovat Antonín Procházka. „Mám k řádovým sestrám vztah, protože můj tatínek byl varhaníkem u Panenky Marie v Kroměříži. Tamní sestry na mě měly velký vliv. Jsem tedy rád, že k dílu přizvali zrovna mě,“ řekl Procházka.

Bez hudby z filmu

Na muzikál se těší i Kryštof Marek, který povede hudební nastudování. Autor skladeb Alan Menken je totiž osminásobným držitelem Oscara. Napsal hudbu například k muzikálům Kráska a zvíře, Malá mořská víla či Aladin. V muzikálu Sestra v akci však nejsou použity písně ze slavného filmu, hudba je zcela nová. „I tak si myslím, že si každý v muzikálu ten svůj hit najde,“ řekl Marek.

Sestra v akci_MP

Markéta Procházková bude zaskakovat jako understudy hlavní představitelky

Hlavní roli barové zpěvačky ztvární v českém nastudování Lucie Bílá bez alternace. Pouze v případě, že by nemohla, zaskočí jako understudy muzikálová zpěvačka Markéta Procházková. Ta bude jinak v díle hrát roli Sestry Mary Patrick. Kromě dalších hvězd, jako jsou Václav Vydra, Iva Pazderková či Václav Noid Bárta bude v Sestře v akci hrát i Pavla Břínková. Ta tento rok získala Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru opereta a muzikál.

Obsazení

Deloris Van Cartier / Sestra Mary Clarence – Lucie Bílá, understudy Markéta Procházková
Matka představená – Světlana Nálepková, Iva Pazderková
Curtis Shank – Václav Noid Bárta
Poručík Eddie Souther – Martin Písařík, Roman Tomeš
Monsignor O’Hara – Jaromír Dulava, Václav Vydra
Sestra Mary Lazarus – Pavla Břínková
Sestra Mary Patrick – Markéta Procházková, Barbora Šampalíková
Sestra Mary Robert – Vendula Příhodová, Veronika Vyoralová
Sestra Mary Theresa – Helena Dytrtová, Hana Seidlová
TJ – Petr Ryšavý, Jan Urban
Joey – Ivo Hrbáč, Martin Sobotka
Pablo – Lukáš Kellner
V dalších rolích – Pavlína Ďuriačová, Eliška Grabcová, Andrea Holá, Lucie Chlumská, Kateřina Klečková, Petra Kosková, Kateřina Nováková, Kateřina Sedláková, Barbora Skočdopolová a Veronika Veselá
Sestra-v-akci_ucinkujici

Text: Nikola Sedloňová
Foto: Martin J. Polák

Mohlo by vás také zajímat