Putování tuřňáků
27.3.2017
Kategorie: Film

Tučňáci se vracejí do kin. Pokračování oscarového filmu namluvil Tomáš Hanák

Neznámý podmořský svět tučňáků císařských přiblíží nový snímek francouzského režiséra Luca Jacqueta. Pokračování filmu Putování tučňáků, který získal v roce 2006 Oscara za nejlepší dokument, dostalo podtitul Volání oceánu. Tentokrát se hlavní hrdina tučňák císařský vydá na svou první pouť k moři.

Dokumentarista Luc Jacquet se s kamerou po dvanácti letech vrátil do nehostinné Antarktidy. Natočil snímek, který pokračuje v příběhu malého tučňáka z dokumentu Putování tučňáků. Díky pokročilým technologiím se Jacquetovi podařilo pořídit záběry i dosud neznámého podmořského světa těchto zvířat, k natáčení totiž použil i ponorky. V Antarktickém oceánu provedl sérii unikátních ponorů až do hloubky 70 metrů.

Před natáčením měl však režisér obavy. Bál se, že si své hrdiny příliš zidealizoval. „Jak se po filmu o tučňácích císařských všude mluvilo, stali se pro mě téměř neskutečnými. Měl jsem strach, že představa, kterou o nich mám, předčila realitu. Ale není tomu tak! Je to takové blaho znovu je vidět, jsou ještě krásnější než v mých vzpomínkách!“ okomentoval situaci Jacquet.

Tučňáka bude první cestou k moři v českých kinech hlasem doprovázet herec Tomáš Hanák. Oficiální premiéra je 6. dubna, v předpremiérách však mohou snímek vidět diváci už na letošním ročníku festivalu Febiofest.

Text: Nikola Sedloňová
Foto zdroj: Aerofilms