Jakslova_marquet
23.3.2017
Kategorie: Hudba

Zanevřela snad na Veronu? Markéta Plecháčová rozjela projekt MARQET

Po třech vydaných singlech spatřilo světlo hudebního světa první album hudebního počinu MARQET. Pokřtěno bylo v holešovickém Vnitroblocku a zpěvačka Markéta Plecháčová (dříve Jakšlová) jím chce naplno rozjet svůj sólo projekt.

Přestože se interpretka Veroně věnuje i nadále, spustila projekt, který je oproti úspěšné disco kapele úplně jiný šálek kávy. Realizuje v něm své hudební touhy a nápady, skládá melodie a vytváří texty. O realizaci a aranžmá písní se stará kolega Luděk Fiala – multiinstrumentalista, textař, skladatel a zpěvák.

MARQET má aktuálně na svém kontě tři vydané singly. Prvním byla skladba Belle, jejíž videoklip se natáčel v ulicích Londýna. Následovala hořkosladká balada Everytime, kterou doplnil netradiční hudební videoklip plný tance a emocí. A zatím posledním singlem byla letní akustická kytarovka s názvem Calling me.

Album vznikalo čtyři roky

A právě nyní se můžete zaposlouchat i do dalších osmi skladeb. Všechny najdete na novém albu „ME“, které vznikalo přibližně čtyři roky. Mísí se v něm hudební žánry pop, soul, jazz, swing, drum´n´bass a funky, a tak si v něm to „své“ najde opravdu každý.

image001

Letos by se MARQET chtěla přiblížit více svému dalšímu cíli, a sice živému vystupování. „Pokud se zadaří, dočkají se příznivci naší hudby i živých vystoupení, pro které bych ráda dala dohromady menší kapelu šikovných muzikantů,“ potvrzuje zpěvačka Markéta.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv Markéty Plecháčové

Mohlo by vás také zajímat