Labyrint 2
13.3.2017
Kategorie: Film

Pokračování Labyrintu startuje už dnes večer. Vyšetřovatelský tým doplnila Tatiana Vilhelmová

Tým majora Remeše se vrací a je posílen o dva nové členy v podání Tatiany Vilhelmové a Jana Hájka. Vyšetřovatelé v pokračování Labyrintu začínají odhalovat složité pozadí toho, co zprvu vypadalo jako „obyčejná vražda.“ Seriál vstoupí na obrazovky ČT1 už dnes večer ve 20 hodin.

Známý režisér Jiří Strach loňský podzim rozhodně nezahálel. Souběžně s pohádkovým Andělem Páně II natočil i novinku zcela odlišného žánru, a sice druhou řadu úspěšného kriminálního seriálu Labyrint. „Labyrint pro mě byl a je velká výzva. Druhá série byla z produkčního pohledu složitější, měli jsme víc lokací a náročnější natáčecí plán. Na druhou stranu mi šlo natáčení pěkně od ruky, protože jsem mohl zužitkovat zkušenosti z první série,“ prozradil režisér.

Remešův tým, který na konci první série přišel o dva klíčové členy, posilují kriminalisté Franěk a Martina, které ztvárnili Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová. „Mám radost, že do týmu přišli zrovna oni, protože se mi s nimi výborně pracovalo. Táňu znám dlouho, věřil jsem, že je ‚ta pravá‘ a nespletl jsem se,“ říká k novým posilám kriminalistického týmu Strach a doplňuje: „S Honzou Hájkem jsem se pracovně potkal poprvé. Je výborný herec a jsem rád, že nás osud svedl dohromady.“

Druhý Labyrint odstartuje zdánlivě jasným a nekomplikovaným zločinem – Monika byla podle všeho znásilněna, zavražděna a její tělo hozeno do řeky. Potenciálních pachatelů se nabízí hned několik. Stopy vedou také k násilníkovi Pavlu Osvaldovi (Adam Vacula) nebo k lobbistovi Křížovi (Jiří Dvořák). Případ se ale začíná postupně zamotávat a to, co se zprvu zdálo jasné, se ukazuje jen jako příslovečná špička ledovce. 

A co uvedla k pokračování populárního seriálu producentka Jiřina Budíková? „Druhá řada Labyrintu nezklame jak milovníky kriminálek, tajemných příběhů a způsobu práce režiséra Jiřího Stracha, tak diváky, kteří rádi přemýšlejí nad tím, kdo a proč je v případu pachatel, a spolu s kriminalisty detailně vnímají a analyzují jednotlivé indicie vedoucí k dopadení vraha.“

Seriál podle scénáře Petra Hudského natáčel Jiří Strach v brněnském studiu ČT loni na podzim. Štáb během čtyř měsíců natáčení vystřídal lokace nejen v Brně a okolí, ale také v Olomouci, Hradci nad Moravicí, Dolních Kounicích a dalších místech.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat