Spravedlnost1
5.3.2017
Kategorie: Film

Zločin a trest v minisérii s Ondřejem Vetchým. Začíná Spravedlnost.

V polovině března Česká televize odstartuje první díl třídílné kriminální minisérie Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli. Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující vraždu prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Kolika lidem jeho rozhodnutí změní život? A jak pomoci milované osobě a nezradit přitom sám sebe a všechny okolo? 

První díl Spravedlnosti otevírá scéna, kdy dvacetiletá Lily (Elizaveta Maximová) přibíhá uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda (Ondřej Vetchý), aby se mu přiznala, že v sebeobraně zabila svého milence. Tím je prominentní soudce Kowalski. Richard se, pro dobro své dcery, odhodlá k osudovému rozhodnutí – zamete stopy a tělo zakope. Kowalského ostatky jsou ale brzy nalezeny a vyšetřování je přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. Postupně získávané důkazy jsou ale v rozporu s verzí jeho dcery.

Co o příběhu této minisérie prozradil sám Ondřej Vetchý? „Já jsem naštěstí nezažil nic takového, co řeší Richard. Je to ale téma, které je nejbolestivější a nejsilnější. Pokud je člověk normální, je v něm potřeba děti vychovávat přirozeně zakódována a chce pro ně to nejlepší,“ prozrazuje populární herec a pokračuje: „Každý člověk si s sebou nese svoje slabosti, hříchy a chyby. Ve Spravedlnosti jsou ale tato zranění extrémní a mnohem závažnější než v běžném životě.“

Spravedlnost2

Nové krimi trilogie se režijně ujal Peter Babjak, kterého vždy fascinovalo proč a jak se někteří dostanou až do takové situace, kdy jsou schopni spáchat těžký zločin. Při tvorbě všech těch dokumentárních a hraných kriminálních seriálů jsem se snažil přijít na to, kde je ta hranice, kdy se z  ‚normálního‘ souseda stane ‚vraždící monstrum‘. Někdy je ta hranice velmi tenká,“ komentuje režisér.

Herecké obsazení čítá kromě Vetchého a Maximové i tato známá jména: Martin Finger, Jan Plouhar, Jitka Schneiderová, Kristýna Boková, Lukáš Vaculík, Aleš Bilík, Ondřej Malý, Veronika Jeníková, Lenka Krobotová a další.

Spravedlnost uvede ČT1 v neděli 12. března ve 20.15 hodin.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat