jaksi-taksi_party
31.1.2017
Kategorie: Hudba

Koukněte, jak vypadá párty podle kapely Jaksi Taksi

Pop-punková hudební sestava Jaksi Taksi v těchto dnech vydává novou skladbu s názvem Párty. Společně s ní vychází i zbrusu nový videoklip, v němž se kapela vrací k začátkům ve své hudební kariéře.

Hudebně jde opět o rychlejší typ písně, která je jakýmsi zakončením loňské série koncertů nazvané RETRO Tour. Na nich se Jaksi Taksi vrátili do svých punkových časů a zahrála takové songy, které již aktuálně na koncertech nezazní.

V námětu videoklipu se pak kapela vrací ke svým úplným začátkům. „Když jsme začínali s kapelou, byl největší problém pro punkovou kapelu sehnat zkušebnu,“ vysvětluje Radek Mihok. Nyní už se prý situace zlepšila. „Dnes už, alespoň v Praze, fungují profesionální zkušebny, kde si zaplatí kapela frekvence a může zkoušet. V našich začátcích jsme ale museli zkoušet po sklepech, různých prapodivných prostorech, odkud nás většinou někdo vyháněl, takže největší výhrou pro nás bylo, když zkouška proběhla až do konce. Možná o to více jsme si vážili hudby samotné a všeho kolem ní.“

Kapela na tento rok připravuje ještě několik nových skladeb, které opět budou obohacené o videoklip. A dokonce se fanoušci možná dočkají i nové desky. Uvidíme tedy, s jakými novinkami tato partička letos přijde.

Text: Nikola Soprová
Foto: archiv kapely Jaksi Taksi

Mohlo by vás také zajímat