děkan-jakub_novy-singl
24.1.2017
Kategorie: Hudba

Jakub Děkan vydává novou píseň. Věnuje ji svému dědovi

Jakub Děkan vydává svou třetí sólovou písničku, kterou pojmenoval Děda. Song je velice dojemný a chytlavý. Liberecký zpěvák jej věnoval svému dědovi, na kterého tímto s láskou vzpomíná. Podívat se můžete už i na videoklip.

Přestože písnička vyšla až teď, Jakub Děkan o ní přemýšlel už delší dobu. „Napadlo mě nahrát tuto píseň zhruba čtyři roky po dědově smrti, kdy mi pořád hrozně chyběl. Zažil jsem s ním strašně moc nádherných chvil, ať už to byla propovídaná odpoledne o fotbale nebo když byla stávka tramvají a děda šel pěšky přes celý Liberec, aby mě viděl hrát ping pong. Je to pro mě prostě osobnost jako hrom,“ prozrazuje čtyřiadvacetiletý zpěvák.

O tom, jak měl zpěvák rád svého dědu, svědčí také tetování v podobě jeho portrétu, které zdobí zpěvákovu ruku. Videoklip k písni se natáčel převážně na Fojtce. „Nejprve jsme natáčeli na přehradě a poté o kousek dál ve vesničce, kde nám zapůjčila chatu naše kamarádka Adélka Jandějšková, které tímto děkujeme.“ Natáčení klipu však nebylo úplně jednoduché. „Klip se musel točit na více partů, a to z důvodů špatného počasí a shánění herců,“ sdělil Děkan.

Děkana můžete znát především z různých spoluprací, kdy do většiny písniček přispíval svými melodickými refrény. Nejznámější je jeho spojení s kapelou ATMO music či s dalším libereckým rodákem Paulie Garandem. Slyšet jste ho mohli také v jednom singlu kapely Rybičky 48 a se slavičím objevem roku Pekařem.

Svou sólovou kariéru odstartoval songem Řidičák, jenž má v současnosti na YouTube přes 200 000 zhlédnutí. V následujícím videoklipu na hit Já vím se interpret ukázal také ve sportovním světle.

Text: Honza Rochovanský

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: