srdcovy-kral_krest-cd
17.1.2017
Kategorie: Divadlo

Česká verze Presleyových hitů na CD. Srdcového krále pokřtila Iva Janžurová

Na jevišti Divadla Kalich bylo pokřtěno dvojalbum s písničkami braodwayského muzikálu Srdcový král, který provází největší hity hudební ikony Elvise Presleyho v současných aranžích. 2CD nazpívané herci pražské inscenace je unikátní v tom, že nabízí na dvou discích obě verze pěveckého obsazení.

Vzácnou kmotrou alba se stala herecká legenda Iva Janžurová. Nabídku pokřtít nosič přijala s ochotou, neboť má v paměti své zážitky ze zářijové premiéry Srdcového krále, z níž odcházela velmi potěšena a nešetřila chválou: „Přála bych divákům, aby to představení viděli a byli z něj nadšení jako já. Opravdu se mi Srdcový král moc líbil. Ocenila jsem úžasnou režii pana Šimona Cabana, protože všechno bylo dokonalé. Celý večer jsem byla nadšená a obdivovala jsem své mladé kolegy, všichni byli bezvadní. Tenhle muzikál chci vidět ještě jednou.“

Z rekvizity vytékal sekt

Janžurové při křtu asistovali představitelé hlavních mužských rolí Jan Kříž a Petr Vondráček. Křtilo se přímo z rekvizity – kanystru, ze kterého tentokrát vytékal sekt.

České nastudování americké muzikálové komedie Srdcový král mělo v Divadle Kalich premiéru v září 2016 v režii Šimona Cabana. Nejbližší reprízy muzikálu divadlo uvede od 16. do 18. února 2017.

Přečtěte si také: naše recenze na muzikál Srdcový král

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Richard Kocourek

Mohlo by vás také zajímat