mista_new
3.11.2016
Kategorie: Hudba

Mista vydává první singl ve slovenštině

Anglické skladby jsou už minulostí. Mista se rozhodla dobít hudební scénu svou prvotinou ve slovenštině, kterou pojmenovanou Deň s Tebou. Sympatická zpěvačka tak startuje zcela novou uměleckou éru.

Autory songu Deň s Tebou je sama Mista (spoluautorka hudby), textař Vlado Krausz a hudební producent Stano Šimor. Ve své novince usměvavá blondýnka nejen zpívá, ale také hraje na housle, které kdysi vystudovala na hudební univerzitě v Bratislavě.

A proč se najednou zpěvačka rozhodla zpívat ve slovenštině? „Každý hudebník se časem vyvíjí a má potřebu se posunout dál. Pro mě je nahrávání nových skladeb s živými nástroji a kapelou návrat k tomu, co jsem dělala celý život, ještě během studia na konzervatoři a VŠMU. Slovenština je můj rodný jazyk a vždy mi bude nejbližší,” prozrazuje.

Zpěvačka se už od jara zavřela ve studiu s kapelou i hudebními hosty, díky čemuž má už dnes nahraných několik písní. Vydat se plánují postupně v průběhu příštího roku. “Živě“ je už ale odpremiérovala na letních festivalech. A právě z těch nejlepších festivalových momentů byl sestříhán oficiální videoklip k novince Deň s Tebou.

Mista má nesporně potenciál přinést čerstvý hudební vítr do domácí české a slovenské scény, jak už naznačují i první reakce na singl u prestižních hudebních serverů.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv zpěvačky Mista

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: