cena-pro-dnj
24.9.2016
Kategorie: Divadlo

Jan Hrušínský převzal cenu pro své divadlo. Jezerka se stala nejoblíbenějším subjektem Prahy 4

Divadlo Na Jezerce získalo primát v kategorii Nejlepší kulturní zařízení v Praze 4. Zároveň bylo součtem zaslaných hlasů vyhlášeno Provozovnou roku 2016. Anketu každoročně vyhlašuje úřad této největší městské části, o vítězích hlasují její občané.

Připomeňme, že Jezerka se v posledních letech vždy opakovaně umisťovala na předních místech. „Mám z toho samozřejmě radost. Vždyť lidé se rozhodovali mezi mnoha podnikatelskými subjekty a svůj hlas dali právě Divadlu Na Jezerce. Děkujeme všem, kteří se o kulturu zajímají,“ uvádí herec a principál divadla Jan Hrušínský. „Chtěl bych zdůraznit, že toto ocenění patří všem zaměstnancům, hostujícím tvůrcům i všem našim partnerům, kteří se společným úsilím celá léta zasazují o kvalitu a vysokou návštěvnost soukromého Divadla Na Jezerce,“ dodává.

Jan Hrušínský převzal cenu pro své divadlo. Jezerka se stala nejoblíbenějším subjektem Prahy 4

Repertoár nabízí tituly pro diváky, kteří se chtějí nejen dobře bavit, ale zároveň neztratili chuť přemýšlet. Divadlem prošli špičkoví herci a režiséři, jako je např. Milan Kňažko, Jan Hřebejk, Jiřina Bohdalová, Arnošt Goldflam, Petr Vacek, Juraj Herz, Jan Tříska, Anna Polívková, Vladimír Strnisko, Radek Holub, Jiří Macháček, Lenka Vlasáková, Klára Issová, Jan Dolanský, Martin Sitta a mnoho dalších.

Spolupráce s Jihočeskou filharmonií

A co nuselská scéna chystá v současné době? „Zahajujeme přípravy mimořádného projektu ve spolupráci s Jihočeskou filharmonií – muzikál Já, Francois Villon v koncertním provedení, ze kterého by měl vzniknout záznam na CD nosičích,“ prozrazuje Hrušínský o představení, které se v režii Radka Balaše hraje již čtyři roky.

Kvůli časové zaneprázdněnosti režiséra Jiřího Menzela je produkce nucena odložit plánovanou inscenaci. „Menzel bude v listopadu režírovat ve Švýcarsku a v prosinci odjíždí do Indie. V lednu začneme zkoušet dramatizaci knižního bestselleru Timura Vermese Už je tady zas! v režii M. Balcara,“ informuje Hrušínský. Příběh se zabývá představou, co by bylo, kdyby se v současnosti probudil Adolf Hitler.
Doposud Divadlo Na Jezerce nastudovalo již 35 inscenací, v loňském roce vzbudila největší ohlas česká premiéra kanadské hry Shylock ve vynikajícím podání Milana Kňažka. Premiéry se zúčastnil i autor Mark Leiren-Young.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Na Jezerce

Mohlo by vás také zajímat