Připomeňte si trapasy Bridget Jonesové prostřednictvím nové audioknihy
13.9.2016
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Připomeňte si trapasy Bridget Jonesové prostřednictvím nové audioknihy

Trochu praštěná, nemotorná single Angličanka Bridget Jonesová to z časopisového sloupku své stvořitelky Helen Fieldingové dotáhla až na jednu z nejoblíbenějších filmových postav. Aktuálně míří do českých kin už potřetí, tentokrát ve snímku Dítě Bridget Jonesové. Je tedy na čase si připomenout, jak to všechno začalo.

Jako ideální připomínka se nabízí prvotina Deník Bridget Jonesové, která vychází jako audiokniha. I tentokrát se můžete těšit na hlas herečky Martiny Hudečkové, která proslula právě dabingem této nezapomenutelné postavy. Postavy svobodné třicátnice, která by ráda našla pravou lásku. Jen si musí dát pozor na určité typy mužů: alkoholiky, workoholiky, chorobné dlužníky, muže, co mají přítelkyni nebo jsou ženatí, misogyny, megalomany, šovinisty, citové vyděrače, parazity a zvrhlíky. Do toho je talent na zabředání do trapných situací, pochybuje o svém vzhledu a se svými konfrontacemi s opačným pohlavím či s hříchy proti zdravému životnímu stylu (Budu pít méně než čtrnáct skleniček alkoholu týdně. Přestanu kouřit.) se svěřuje svému deníčku. Hlavně je s ní ale velká legrace!
Jak se s četbou audioknihy popasovala Martina Hudečková, která Bridget Jonesovou dabuje už od první filmové adaptace? „Při čtení audioknihy před sebou samozřejmě vidím filmové obrazy, protože už jsou prostě nezapomenutelné. Kdybych zpracování neznala a Deník napřed četla, měla bych určitě svoji představu Bridget. Ale když jsem nejprve zhlédla film, tak pro mě už navždy bude mít tvář Renée Zellwegerové.

Audiokniha nabízí víc emocí než film

Hudečková také prozradila, že v audioknize má větší uměleckou svobodu. „Ve filmu jsem naprosto přesně vázaná tím, co dělá představitelka hlavní role. Když stojíte před filmovým plátnem a koukáte na obličej protagonistky, nemůžete si vymyslet svoji intonaci: jak vy byste tu scénu zahrála, jak byste to udělala. U dabingu to vůbec není v mých rukou; postavu hraje herečka, kterou já se jen snažím naprosto věrně napodobit. Nepromítá se do toho, co si myslím já. V nahrávacím studiu je ten text můj. Na divadle i v televizi musíte dát prostor také kolegům, kteří účinkují s vámi. Ovšem tady je to celé jenom na mně a co si tam řeknu a uhraju, to tam bude. Do audioknihy můžu přenést svoje emoce, na které ve filmu není tolik prostoru ani času.“

Nahrávku doprovází originální hudba, která se nese v duchu typické ostrovní kytarovky, jejíž zvonivě rozesmáté riffy s lehkou ironií pomrkávají po předloze a svým zvukem odkazují k britpopu.

>>>  Poslechněte si ukázku z audioknihy

Audiokniha vychází nejprve jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 299 korun a poté i jako CD mp3 za 339 korun. Pouze na portálu Audiolibrix mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 korun.

Ale vy ji můžete mít zcela zdarma! Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook jsme pro vás připravili soutěž o 5 elektronických audioknih.

 

Připraveno ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook

Mohlo by vás také zajímat