Srdcový král láká na spojení Presleyových hitů a Shakespeary komedie
3.9.2016
Kategorie: Divadlo

Srdcový král láká na spojení Presleyových hitů a Shakespeary komedie

Už zanedlouho se muzikáloví fanoušci mohou těšit na Srdcového krále. Původní představení s názvem All Shook Up, jehož autorem je uznávaný libretista Joe DiPietro, na Broadwayi získalo natolik velký ohlas, že se ho Divadlo Kalich rozhodlo ve spolupráci s překladatelem Adamem Novákem a režisérem Šimonem Cabanem uvést na naši scénu.

Původní muzikál spatřil světlo světa v Goodspeed na jaře roku 2004. Poté se přestěhoval do Chicaga, kde se dočkalo zpracování značných změn. V konečné podobě pak měl premiéru 2. března 2005 v Palace Theatre v režii Christophera Ashleyho a s choreografiemi Kena Robersona. NBC muzikál hodnotilo jako nejlepší rock’n’rollový muzikál od Pomády. Dílo je řazeno mezi světové, spatřit ho mohli lidé ve Spojených státech, Korei, Německu a dalších zemích.

Čeští diváci mohou dílo poprvé spatřit 21. září 2016 na prknech Divadla Kalich. Zazní nesmrtelné hity Elvise Presleyho doplněné o volnou adaptaci Shakespearovy komedie Večer tříkrálový. Uvedení také podpoří vydání alba písní, které si budou moci diváci zakoupit. Zaposlouchat se můžete do takový songů, jako je Zlá, jsi zlá (Don´t Be Cruel), Jdi za svým snem (Follow That Dream), Něžná láska (Love Me Tender), Mě bolí (It Hurts Me) a další.

Srdcový král láká na spojení Presleyových hitů a Shakespeary komedie

Hlavní roli Chada, dívčího idola a zázračného opraváře rozbitých jukeboxů, ztvární Jan Kříž v alternaci s Přemyslem Pálkem. „Je to hrdina v té nejlidštější podobě, protože je vlastně ne moc bystrý kluk se všemi špatnými mužskými vlastnostmi, na které si vzpomenete. Ale přesto jde o skvělého člověka s obrovským srdcem, plným lásky a ideálů. Všechno myslí dobře a jde mu vždycky o dobro druhých… a to na sobě miluje nejvíc!“ přibližuje svoji roli Kříž.

Srdcový král láká na spojení Presleyových hitů a Shakespeary komedie

Natalii, hlavní ženskou postavu, si pak zahrají Petra Tenorová a Petra Kosková. V dalších rolích se můžete těšit na jména, jako je Petr Vondráček, Zbyněk Fric, Marie Křížová, Ilona Maňasová, Kateřina Šildová, Petr Kutheil, Markéta Martiníková, Renáta Podlipská, Roman Tomeš a spoustu dalších.

Text: Nikola Soprová
Foto: Nikola Haluzová

Mohlo by vás také zajímat