hrusinsti-bratri
16.8.2016
Kategorie: Divadlo

Bratři Hrušínští poprvé spolu na jevišti. Kdy a kde je můžete vidět?

První společnou inscenaci bratrů Jana a Rudolfa Hrušínského st. nastuduje uznávaný režisér Jiří Menzel. Příběh dvou sympatických kumpánů, kteří si celý život dělají naschvály, začnou v Divadle Na Jezerce zkoušet už v říjnu.
Režírování této americké komedie, která je kromě ironie a sarkasmu plná hlubokého lidství, je pro Menzela první spoluprací na tamější scéně. Inscenace pak nabízí velké herecké příležitosti pro oba sourozence. „S bráchou jsme se dlouho míjeli. Ve filmu jsme společně hráli, ale jen okrajově. Moc se na zkoušení s ním těším, stejně tak na Jiřího Menzla,“prozrazuje o svém bratrovi principál Jezerky Jan Hrušínský. Divákům se společně na jevišti představí letos v prosinci.

Další novinkou bude satira o Hitlerovi

Další novinkou bude jevištní adaptace hry podle stejnojmenného bestseleru Timura Vernuse Už je tady zas!, která mistrně mixuje satiru a nastavené zrcadlo konfrontace se světem. Příběh si pohrává s představou, co by bylo, kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale třeba jen usnul? A co kdyby se probudil v současnosti? Za režijní pult usedne mladý režisér Matěj Balcar. „Hrou Už je tady zas! navazujeme na inscenaci Shylock s výtečným Milanem Kňažkem, kterého jsme uvedli v české premiéře letos na jaře a se kterým jsme zakončili sezónu na prestižním Festivalu evropských regionů v Hradci Králové a na podzim jej uvedeme na významném slovenském festivalu Astorka Korzo 90,“ informuje Hrušínský.

Nová sezóna bude mít společné téma: „Divadlo Na Jezerce nejen baví publikum, ale především uvádí tituly pro všechny lidi svobodné vůle, kterým není lhostejné, co se dnes kolem nás děje,“dodává principál a odkrývá poslední trumf:„Už teď můžu prozradit, že u nás v příští sezóně bude opět zkoušet Jan Hřebejka jsem moc rád, že naše divadelní menu rozšíří o další pochoutku.“ Pokud si chcete vychutnat nějaký ten Hřebejkovský kousek co nejdříve, můžete zajít hned 14. září na inscenaci Manželské vraždění, kterou Jezerka otevírá své brány po letních prázdninách.

Text: Michaela Rochovanská
Foto:
Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat