Ilona Maňasová v rozhovoru pro Magazín PraKultura
31.7.2016
Kategorie: Rozhovory

Ilona Maňasová: Ráda zkouším nové výzvy

Už sice není součástí holčičí sestavy AquaBabes, ale na nedostatek práce si nemůže stěžovat. Šestadvacetiletá Ilona Maňasová se vydala na sólovou dráhu zpěvačky a do toho začala zkoušet rovnou dvě muzikálové inscenace. „Jsem docela workoholik,“ přiznala v našem interview.

Právě pouštíš do světa nový klip k písni As Pure As Me. Jak vznikl?
Na základě výběru naší dovolené. Jakmile nám potvrdili hotel v Dominikánské republice, řekla jsem si, že by se tam určitě dal natočit zajímavý klip, neměla jsem ale napsáno nic, co by se hodilo. Měla jsem tedy pět dní na to nějakou příhodnou píseň složit a nahrát, což jsem stihla.

Nebylo to pro tebe trochu stresující to všechno za tak krátkou dobu stihnout?
Byl to trošku adrenalin. Ale kdysi jsem si ze srandy zapsala do telefonu, jak by se jednou mohl jmenovat můj parfém. Teď jsem si na to vzpomněla a přišlo mi to dokonalé ke karibskému ráji. Během dne jsem složila melodii, další den text. Třetí den mi neskutečně pohotově složil základ Štěpán ,,Stewe“ Bárta. Čtvrtek byl na korekce a v pátek se ve studiu natáčel zpěv a saxofon, který si ze dne na den připravil LiorD.

Stačila sis vůbec dovolenou užít?
To ano. Bydleli jsme v nádherném resortu. Taky jsme si vyjeli na celodenní výlet do palmového háje a na soukromou pláž. Byla to nádhera. A všude spousta zajímavých lidí, jak uvidíte i v klipu. Na natáčení jsme si vyhradili akorát dva dny.

Jaký sis přivezla z Dominikánské republiky nejhezčí zážitek?
Miluji šnorchlování, takže nejhezčí pro mě bylo, když jsem na mořském dně našla červené hvězdice větší než mé dlaně a plavala mezi hejny ryb. Taky jsme se plavili na plachtách a tancovali na palubě, což je úplně nadpozemské.

Ilona Maňasová: Ráda zkouším nové výzvy

Přesto trávit dovolenou prací… Zřejmě jsi workholik, nemám pravdu?
Naprostou. Jakmile mám volno, pracuji. Přítel si ze mě dělá srandu, ale ve většině projektů se zúčastňuje taky. Mám alternativní kapelu Bändy, natáčíme i internetový pořad. Loni v létě jsem si třeba vymyslela projekt auto-quick-videoclip a každý týden napsala píseň a natočila k ní sama video. Prostě se vždy dokážu nějak zabavit.

Teď ses zase naplno vrhla do zkoušení…
To je pravda. Momentálně zkouším dva muzikály najednou, a to Srdcového krále v Divadle Kalich a Adéla ještě nevečeřela v Divadle Broadway. Jsou to komedie, takže zkoušení je jedna velká zábava.

Jak zvládáš zkoušet dva muzikály najednou?
Teď nastane měsíc, kdy se mi zkoušky začnou krýt. V Adéle máme už naštěstí nejtěžší hudební čísla nahozená. V Srdcovém králi teprve tančit začneme, ale už jsou hotové činohry, takže snad se to nějak skloubí.

Ilona Maňasová: Ráda zkouším nové výzvy

Srdcový král je muzikál plný písní Elvise Pressleyho. Posloucháš jeho písničky?

Elvis je král, jeho písničky zná snad každý. A ano, některé věci mám i ve své hudební knihovně. Ty písničky jsou tak našlapané, že budete mít chuť se u muzikálu zvednout a skandovat. Věci jako C’mon Everybody nebo Burning Love nemůžou prostě nechat diváka jen tak sedět.

V jaké roli tě uvidíme?
Má postava se jmenuje Sylvia. Má šestnáctiletou dceru Lorraine a vlastní bar Honky-Tonk v malém nudném městečku. Je to taková přísná role, která se ale na konci změní, protože se zamiluje. A o tom je celý muzikál. O lásce, která dokáže v lidech probudit to nejlepší.

Čtenáři tě nejspíš znají především jako bývalou členku AquaBabes. Když se na to zpětně podíváš, co ti toto účinkování přineslo a naopak?
Členství v projektu AquaBabes bylo snové. Každé začínající zpěvačce to doporučuji. Klip i píseň se totiž opravdu povedly a samotné natáčení mě moc bavilo. Kromě zkušeností mi ale bohužel moc nepřineslo.

Ilona Maňasová: Ráda zkouším nové výzvy

Dneska to mladí zpěváci nemají jednoduché. Účastnila by ses třeba soutěže typu SuperStar, aby ses zviditelnila?
To ano. Dnešní umělci musí dělat všechno možné, aby uspěli. A účast v těchto soutěžích je dobrým odrazovým můstkem. Asi budu chodit na castingy, dokud to jednou nevyjde.

Je něco, co bys pro roli rozhodně neudělala?
Co se týká vizáže, jsem ochotná udělat téměř vše. Museli by mě trochu přemlouvat, kdyby mě chtěli ostříhat dohola nebo kdyby požadovali nahotu. Kdyby potřebovali boubelku, bála bych se, že už nezhubnu. Ovšem nikdy bych se kvůli roli s nikým nevyspala. To radši žádné role nechci.

Co ještě chystáš v dohledné době nového? Když jsme se bavili naposledy, říkala jsi, že bys ráda vydala album.
Na to je ještě brzy a potřebovala bych nějaké sponzory. Teď chystám jazzovou píseň. Ano, je to zase něco jiného, ale já ráda zkouším nové výzvy.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Ilony Maňasové

Přečtěte si také