trojan_novyfilm-ct
30.7.2016
Kategorie: Film

Václav Neužil a Ivan Trojan se ponoří do Světa pod Hlavou

Režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček začali natáčet seriál Svět pod Hlavou. V napínavé kriminální minisérii se v hlavních rolích objeví Václav Neužil, Ivan Trojan a Judit Bárdos. Série vzniká v koprodukci České televize, Bionautu a TV JoJ.

Co prozrazuje o roli Filipa Marvana její představitel Václav Neužil? „Je to hrdina, který má díky hlavní zápletce, probuzení v minulosti následkem autohavárie, ojedinělou šanci poznat a pochopit příčiny rodinné tragédie. Je to vlastně velká psychologická regrese. Za těchto okolností zjišťuje, kdo je on sám a kdo jsou a byli jeho máma, táta a prarodiče. To vše v prostředí fízlů, papalášů, prázdnoty osmdesátých let a samoty. S Markem Najbrtem ho vnímáme jako bojovníka, který jde za pravdou navzdory strachu s jistou dávkou ironie a nadhledu.“

Detektivní zápletky v jednotlivých epizodách spojuje napínavá thrillerová linka a rodinné drama, které se odvíjí napříč celou minisérií. „Svět pod hlavou je výletem do roku 1982, na který nás s sebou bere ústřední herecká dvojice Ivana Trojana a Václava Neužila, kterou doplňuje magická Judit Bárdos. Natáčení takového příběhu je pro mě, stejně jako pro hlavního hrdinu, návratem k dětství, do bizarní doby, která tvoří ideální kulisu našemu absurdnímu příběhu,“ říká režisér Marek Najbrt.

Inspirace seriálem Life on Mars

Natáčení desetidílného Světa pod hlavou odstartovalo v příbramské nemocnici. Tvůrci budou natáčet také v Praze, Ústí nad Labem, Kladně, Neratovicích, Mostě a v dalších lokalitách. Minisérie je volně inspirovaná britským seriálem Life on Mars vzniká v mezinárodní  koprodukci a objeví se v ní přes 150 českých a slovenských herců, 2 000 komparsistů a více než 100 dobových aut.

Hlavní ženskou postavu ztvární Judit Bárdos

Hlavní ženskou postavu ztvární Judit Bárdos

Z obsazení se také můžete těšit na herce, jako je Jan Budař, Václav Kopta, Kryštof Hádek, Jan Cina, Marie Doležalová, Igor Chmela, Alžběta Stanková, Jitka Schneiderová, Ljuba Krbová, Roman Zach, Jana Plodková, Ladislav Hampl, Aneta Krejčíková a další.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat