Slovenský rapper Kali se představil pražským fanouškům
10.6.2016
Kategorie: Hudba

Slovenský rapper Kali se představil pražským fanouškům

V Praze se po půl roce opět objevil jeden z nejžádanějších a nejoblíbenějších rapperů na Česko-slovenské hudební scéně. Kali představil v klubu Uhelna svým fanouškům své v pořadí již sedmé album.

Po úspěšné slovenské „ZLÝ PRÍKLAD TOUR“, kterou Kali pojmenoval dle své nejnovější desky, se rozhodl udělat pár zastávek také v České republice, kde má také velkou porci fanoušků. To se potvrdilo právě na koncertě v Praze, kterému přihlížela téměř vyprodaná Uhelna a fanoušci si zazpívali songy jak z nového alba, tak ty, kterými se Kali proslavil již v předešlých rocích. Klubem zněly známé skladby, jako je Užívám si to, Koniec je nový začiatok, Nikto, Pametáš či nové písničky jako Zlý príklad, Nikdy a Pripravený na hejt.

I tentokrát byl na koncertě přítomný Peter Pann, který je dvorním producentem slovenského rappera, ale také jeho DJ na koncertech. Fanoušci měli možnost poznat také nový talent, který se již zařadil do labelu Kali records, a to 19letého hudebníka z Bratislavy, který si říká Dawe White.

Těšte se na nové album

Kali, kterému tato přezdívka vznikla už v dětství, pochází z Petržalky, což je místo, kde se zrodil už nejeden kvalitní umělec hip-hopového žánru. Svou hudební aktivitu započal však až ve 27 letech, v roce 2010 vydal svůj debut, na němž ukázal, že má obrovský talent a budoucnost. Další deska Koniec je nový začiatok, která měla velký ohlas, vyšla v roce 2012. Po ní plánoval z hudebního světa odejít, jelikož neměl finanční prostředky, ani energii. S angažováním nového manažera Miroslava Čima však vydal tentýž rok další CD, které mělo obrovský úspěch. Další alba Užívám si to, N!kto a současný Zlý príklad už jen upevnily jeho pozici na scéně. Tento 33letý skromný umělec však nehodlá končit, a již plánuje další album, které se bude nazývat Psycho.

Kali má velice skromnou povahu, což potvrzuje na svých koncertech, na sociálních sítích a také například v pořadu Modré z neba, které vysílá slovenská televizní stanice JOJ. Kali se zde objevil už dvakrát, když pomohl těm, co nemají lehký život a rozhodl se jim udělat radost svou přítomností.

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: FB profil KALI

Mohlo by vás také zajímat