petrvacek
29.5.2016
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Je libo rajskou polévku od Petra Vacka? Přijďte si pro ni v úterý na Mírák

Podle tradice kočovných divadelníků uvaří Petr Vacek pod širým nebem „hereckou“ polévku. Stane se tak během dobročinného bazaru, který pořádá tak jako každý rok nezisková organizace Letní dům, s nímž oblíbený herec už mnoho let spolupracuje.

Dalo by se říct, že Petr Vacek je takový polívkový gurmán. „Polévky miluju a tu rajskou obzvlášť. Právě polévky se staly už tradičně rekvizitou několika představení na Jezerce. Na náměstí Míru se minulý rok vařila houbovka, předloni gulášovka a letos to bude rajská,“ prozrazuje. „Je květen a právě teď by měla být láska k bližnímu nejsilnější. Akce má pomoci hlavně dětem, které měly lásky málo,“ dodává.

Na dobročinný bazar zavítají již potřetí Vackovi kolegové z představení Tři v tom Jan Hrušínský, FelixSlováček mladší, Kristýna Hrušínská, Denisa Pfauserová, Michal Kern či Miluše Šplechtová. Setkat se s nimi může ten, kdo přijde na náměstí Míru kolem 14 hodiny odpoledne. A právě představení Tři v tom se na Jezerce hraje tentýž den od 19 hodin.

Dobročinný bazar začíná v úterý 31. května v 10 a potrvá do 19 hodin – podle počasí. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy neziskové organizace Letní dům, a to na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali,“ popisuje Vacek.

Letní dům pracuje od roku 1997 s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrůstají v dětských domovech. Doprovází je na jejich cestě k samostatnosti od dětství do dospělosti. Dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů, jak Letní dům získává finance například na tvořivé sociálně-terapeutické pobyty těchto dětí.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat