Majáles i letos nabídl skvělý program. Největší show pak předvedla kapela Kryštof
22.5.2016
Kategorie: Hudba

Majáles i letos nabídl skvělý program. Největší show pak předvedla kapela Kryštof

Každoroční oslava jara neboli oblíbené Majálesování opět přilákalo do areálu letňanského výstaviště v Praze nespočet návštěvníků. Ty nalákala především jména populárních kapel a neopakovatelná atmosféra, kterou tento festival každoročně nabízí.

Poslední páteční den v dubnu bylo v Letňanech opravdu živo. Sešli se tam jedny z našich nejlepších kapel a interpretů, aby předali svým fanouškům energii a potěšili je svou hudbou naživo, která má vždycky lepší spád, než když si ji pustíme doma na internetu.

Rockovou náladu vlili divákům do žil Rybičky 48 se svým nezaměnitelným smyslem pro humor, který dělá každé jejich vystoupení originálním. Naštěstí se počasí vyvedlo na výbornou, přesto přítomným skupina připomněla, že už se blíží Léto.

I letošní Majáles přilákal spoustu návštěvníků

I letošní Majáles přilákal spoustu návštěvníků

Jednou z nejočekávanějších kapel byla bezesporu Slza, která boří hitparády s každým novým songem. A protože frontman Petr Lexa není žádný „suchar“, což už dokazuje coby Hoggy ve svých YouTube videiích, dal k dispozici publiku svůj mobil, aby si mohli udělat selfie. Nakonec, památka na koncert se hodí i pro kapelu, ne?

Skvělou show, doprovázenou konfety a mini ohňostrojem, pak předvedli již několik let populární Mandrage. Nejdřív kluky z kapely skrývala opona, ale když se stáhla, rozjeli to v plné parádě a stálo to za to! Kluci z kapely ve stříbrném oděvu odstartovali plejádu písní Jaguárem na krku, pokračovali Srdcem na dlani, Černobílou, Siluetami až po Mechanika, který rozhýbal celé publikum. Všichni skákali a zpívali s nimi. U hitovky Hledá se žena dokonce Víťa Starý ukázal, že kromě zpěvu ovládá i hru na kytaru. Jeden šťastlivec si z vystoupení domů odnesl paličky, které tradičně hodil Matyáš Vorda do publika.

Majáles i letos nabídl skvělý program. Největší show pak předvedla kapela Kryštof

Mandrage

Fanoušci rapu a hip-hopu pak s jásotem uvítali ATMO, kteří v plné parádě představili svoje Démony, Stíny, Ráno i v neposlední řadě novinku Sen. Příjemným překvapením pak byl host Sebastian.

Fanoušci rapu a hip-hopu si užívali vystoupení ATMO Music

Fanoušci rapu a hip-hopu si užívali vystoupení ATMO Music

Na své si přišli i příznivci písničkářů. Na Majálesu vystoupil populární Voxel se svými chytlavými songy, u písně Trip dokonce vymyslel novou sloku s narážkou na prezidenta. Příznivci Xindla X si pak vychutnali „live“ jeho Barbínu, Disgrafika, Štědrý večer, při kterém jej doprovázel i sob Rudolf, či Anděla v doprovodu dívčí taneční skupiny. K písni Cudzinka v tvojej zemi si pak přizval hosta Mirku Miškechovou, s níž tento duet zpívá.

Voxel

Voxel

Říká se „to nejlepší nakonec“, a tím byli jednoznačně Kryštof. Jejich show doplňovaly mini ohňostroje a na závěr pak větší ohňostroj. Kapela skvěle komunikuje s publikem, do kterého poslali balony. Před písničkou Křídla z mýdla Richard Krajčo plul po publiku na člunu až „přistál“ na plošině, kde zazpíval pár songů, a plul zpět. To už ale bez člunu, lidi si ho předávali, až byl zpět na jevišti. Tam si svlékl triko a odhodil ho do publika. Není nad to, když kapela své vystoupení něčím zpestří a „jen tak“ něco odzpívá. Naštěstí toto umí nejen Kryštof ale hned několik zúčastněných kapel.

Král Majálesu 2016 je ČZU

Král Majálesu 2016 je ČZU

Stejně jako v předešlých ročnících, tak i letos se organizátorům Majáles povedl na jedničku a přítomným připravil den plný skvělé hudby a zážitků, doprovázenou o vtipnou moderaci Jakuba Koháka. Král Majálesu z ČZU si pak kromě toho domů odnesl i zajímavé ceny, včetně zájezdu či tabletu.

Text: Nikola Soprová
Foto: Veronika Soprová

Mohlo by vás také zajímat