Držitelé Thálie Gudasová a Kříž se setkají v muzikálové novince Mefisto
10.4.2016
Kategorie: Divadlo

Držitelé Thálie Gudasová a Kříž se setkají v muzikálové novince Mefisto

Karolína Gudasová a Jan Kříž si spolu zahrají v připravovaném muzikálu Mefisto. Ten bude uveden k příležitosti desátého výročí slavnostního otevření Divadla Hybernia. Nové zpracování klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma se poprvé představí divákům v listopadu.

Pro čerstvou držitelku Thálie Karolínu Gudasovou bude účinkování v muzikálu Mefisto velkou příležitostí. „Už samotné téma – Faust, Mefisto, Markétka je něco, v čem jsem si opravdu chtěla zahrát a jsem moc ráda za tuto příležitost. A co mě uchvátilo, je jednoznačně hudba, která je opravdu nádherná. Líbí se mi, že je libreto napsáno s humorem a diváci se tak mohou skvěle pobavit. A to je podle mě v dnešní době dost důležité,“ vyjádřila se ke své roli Markétky.

Její kolega Jan Kříž pak ztvární Fausta v mladém těle Andreucia. „Když jsem se začetl do scénáře, role mě nadchla. Takové role jsou pro herce jako dárek. Jako Andreucio mám možnost vystřídat několik naprosto odlišných poloh. Ta postava je hodně bohatá, není ani úplně kladná, ani záporná, má hodně prostoru na jevišti, jak hereckého, tak pěveckého,“ pochvaloval si Kříž.

V připravovaném díle pojednávajícím o znovunalezení mládí se můžete těšit i na další známá jména, jako je Iva Marešová, Markéta Procházková, Dita Hořínková, Tomáš Trapl, Jaromír Dulava, Michal Novotný, Zdeněk Izer, Hana Křížková, Renata Podlipská, Martin Pošta a další.

Držitelé Thálie Gudasová a Kříž se setkají v muzikálové novince Mefisto

Nastudování se pak chopí Filip Renč, který slibuje netradiční podívanou. „Hudba i pojetí budou velmi dynamické. Nebude přímo odpovídat titulu Mefisto. Aby si lidé nemysleli, že půjdou na nějakou depresi nebo na nějaký hluboce psychologický příběh s temnou hudbou. Bude to zábavná show o lásce, o touze po mládí, o tom, poprat se sám se sebou a s vlastním osudem. Bude to krásná podívaná i pro rodiny s dětmi,“ láká známý režisér.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv muzikálu Mefisto

Mohlo by vás také zajímat