Srdcový král: broadwayská muzikálová komedie s hity Elvise Presleyho na prknech Divadla Kalich
31.3.2016
Kategorie: Divadlo

Srdcový král: broadwayská muzikálová komedie s hity Elvise Presleyho na prknech Divadla Kalich

William Shakespeare a Elvis Presley se vzácně scházejí v broadwayském muzikálu All Shook Up, jehož českou premiéru diváci uvidí od září v Divadle Kalich, a to pod názvem Srdcový král. Uvedení na naši scénu podpoří také vydání alba písní z muzikálu v interpretaci herců Kalichu.

Nesmrtelné hity Elvise Presleyho doprovázejí adaptaci Shakespearovy romantické komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete z roku 1602. Do Ameriky 50. let její děj převedl libretista Joe DiPietro, který se podepsal pod tituly, jako je Miluji tě, ale…Do scénáře se vešlo celkem 24 Presleyho slavných písní, včetně Jailhouse Rock, Blue Suede Shoes, Don’t Be Cruel, Love Me Tender, Heartbreak Hotel či A Little Less Conversation.

Muzikál spatřil světlo světa v Goodspeed Musicals na jaře roku 2004. Na přelomu roku se přestěhoval do Chicaga, kde došlo k finálním změnám. V této podobě se All Shook Up představil na newyorské Broadwayi. Po více než 200 odehraných reprízách se muzikál vydal z Broadwaye na turné po Spojených státech. V roce 2015 absolvoval pod názvem Love Me Tender také úspěšné anglické turné. Nastudován byl i v Japonsku, Korei, Německu, Švédsku a Holandsku. Česká verze je první kompletně v národním jazyce.

Srdcový král je třetím zahraničním muzikálem Kalichu. „První světový muzikálový titul jsme po řadě původních českých muzikálů uvedli v roce 2012. Jde o legendární Pomádu, o níž se po pražské premiéře vyjádřil majitel práv Ronald S. Taft, že v Divadle Kalich viděl možná nejmenší jeviště, na kterém Pomáda byla hrána, a viděl také ty nejlepší sólisty, jaké kdy v životě měl možnost zhlédnout. Lepší než v Americe, Austrálii nebo kdekoli jinde v Evropě. Posilněni takovou poklonou i ohlasy u nás jsme o dva roky později nastudovali neméně slavnou Horečku sobotní noci – s ještě vyššími nároky. Oba dva tituly se, věřím, povedly, ostatně hrajeme je dodnes, “ říká producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

A na jakou se můžete těšit choreografii? „Choreografie bych ráda stavěla dobové, tematické, náročné, ale ne na úkor hereckých výkonů. Samozřejmě mě bude směrovat záměr a představa režiséra, v každém obrazu se poté budu snažit pracovat s danou scénou, kostýmy a charaktery postav. Převládající taneční styl bude určitě rock´n´roll, ale nebojím se přidat partnering modernějších stylů či jazzové prvky, které se dokážou sladit do dobové podoby a nenaruší tím děj ani podobu muzikálu,“ prozrazuje choreografka Petra Parvoničová.

V muzikálu se objeví i herečka Petra Tenorová

Herecké představitele vybírali tvůrci v čele s režisérem Šimonem Cabanem v náročném konkurzu. „Skloubit kvalitní komediální herectví s veškerými nároky muzikálového žánru je neobyčejně obtížný úkol. Proto byl náš výběr obsazení opět velmi pečlivý, herecký tým Srdcového krále vzešel ze tříkolových konkurzů. Sešla se v něm jak jména divákům našeho divadla dostatečně dobře známá, tak i tváře pro nás nové. Těším se na jejich spolupráci a energii, která z ní vzejde,“ komentuje Michal Kocourek.

Jan Kříž a Petra Tenorová

Jan Kříž a Petra Tenorová

Těšit se tak můžete na obsazení, v němž nebude chybět Jan Kříž, Petra Tenorová, Zbyněk Fric, Petr Kutheil, Roman Tomeš, Petra Vraspírová, Ilona Maňasová či Markéta Martiníková.

Česká premiéra se uskuteční 21. září 2016 v Divadle Kalich.

Osoby a obsazení:

CHAD   Jan Kříž / Přemysl Pálek
NATALIE HALLER   Petra TenorováPetra Kosková
JIM HALLER   Petr Vondráček / Zbyněk Fric
SYLVIA   Marie Křížová / Ilona Maňasová
LORRAINE   Kateřina Šildová / Genny Ciatti
DENNIS   Petr Kutheil / Jan Tenkrát
SANDRA   Petra Vraspírová / Markéta Martiníková
MATILDA HYDE   Renáta Podlipská
DEAN HYDE   Roman Tomeš
EARL   Michal Pleskot / Martin Bačkovský

TANEČNICE    Adéla Hájková, Gloria Šudomová, Klára Šútovská, Veronika Šlapanská, Kristina Kohoutová, Kateřina Górnioková, Martina Ctiborová, Nikola Pažoutová

TANEČNÍCI   Filip Jankovič, Jiří Minařík, Dominik Peřina, Radek Fišer, Matěj Cichra, Lukáš Prokop, Michal Klomna, Ondřej Bohata

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Richard Kocourek

Mohlo by vás také zajímat