Alenka v říši zázraků: Rodinný muzikál v Divadle Hybernia
14.3.2016
Kategorie: Divadlo

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál. Tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

Připravovaná Alenka v říši zázraků je již třetím rodinným muzikálem společnosti Pixa-pro. Tentokrát se můžete těšit na hudbu Vaša Patejdla, režii mladého oceňovaného tvůrce Matěje Balcara a herecké obsazení v čele s Dagmar Patrasovou, Janem Čenským, Sabinou Laurinovou a Martinou Pártlovou. Premiéra je naplánována na září tohoto roku.

Připravovaný muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carollově díle, které nestárne a už po třetí století nepřestává fascinovat malé čtenáře. Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, přemoudřelým Valibukem i potrhlým bílým a černým rytířem.

Vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnu si zahraje Sabina Laurinová v alternaci s Martinou Pártlovou. Její protějšek, laskavou Bílou královnu, představí Dagmar Patrasová. Role uspěchaného Bílého králíka se ujme Bořek Slezáček a Jan Čenský. Velkou Alenku ztvární Anna Julie Slováčková, jako Houseňák vystoupí Felix Slováček jr.

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál. Tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

Muzikal Alenka v říši zázraků láká na hvězdné obsazení

A co říká o pohádkovém muzikálu Sabina Laurinová? „Stejně jako Alenka jsem i já schopná do rána uvěřit šesti nemožnostem.“ A vypočítává: „Že jsem dostala tak hezkou roli, že mám pro ni ušitý tak krásný kostým, že pro něj chystáme tak barvitou a všestranně nápaditou scénu, že se na muzikálu podílím s tak skvělými lidmi, že to zvládneme tak lehce a bez problémů, i tomu, že všechny přípravy ustojíme tak jednoduše a v pohodě. Že se divákům bude představení líbit, tomu nebudu věřit až zítra, tomu věřím už teď. A pokud by byl někdo proti, dám mu setnout hlavu,“ uvedla v narážce na nejoblíbenější hlášku její postavy.

Kouzla a triky Pavla Kožíška

Scénu připravuje Martin Černý, který se podílel i na předchozích muzikálových projektech společnosti Pixa-pro. V aktuálně připravovaném představení se však poprvé stane také tvůrcem a návrhářem všech kostýmů. Těšit se můžete i na kouzla a triky, které budou nedílnou součástí každého představení. Jejich dramaturgie a návrhu se ujal iluzionista Pavel Kožíšek.

Produkční společnost Pixa-pro stojí už za dvěma úspěšnými pohádkovými muzikály. Kapka medu pro Verunku měla premiéru v září 2012, dosud bylo odehráno 130 představení a stále je uváděna v Divadle Hybernia. To platí i o muzikálu Sněhová královna z roku 2014 s celkem 95 představeními. Oba tituly zhlédlo přes sto čtyřicet tisíc návštěvníků.

Osoby a obsazení:

Alenka: Anna Julie Slováčková / Brigita Cmuntová
Malá Alenka: Kateřina Průšová / Viktorie Tandlerová / Alžběta Hujerová
Šárka / Šklíba, její kamarádka: Andrea Hauerová / Ivana Korolová
Máma Alenky / Bílá královna: Dagmar Patrasová
Otec Alenky / Bílý králík: Jan Čenský / Bořek Slezáček
Bratr Alenky Jakub / zajíc Březňák: Filip Hořejš / Štěpán Piller
Ferda, kamarád Alenky / Kloboučník: David Gránský / Marek Lambora
Milenka otce / Srdcová královna: Sabina Laurinová / Martina Pártlová
Kamarádka matky / Černá královna: Michaela Nosková / Jana Zenáhlíková
Kamarád Alenky / Bublifuk: Peter Strenáčik / Jan Fanta
Kamarád Alenky / Bublifík: Richard Pekárek
Bratranec Ota / Houseňák: Felix Slováček jr. / Petr Kutheil
Strejda Pavel / Paželv: Ernesto Čekan / Petr Macháček
Spolužák Vašek / Valibuk: Petr Šudoma / David Bouša
Spolužačka Lída / Lilie: Tereza Neradová / Veronika Boháčová / Kiki Petráková
Matka Lilie: Vlasta Žehrová / Barbora Rajnišová
Liliák, ctitel Lilie: Lukáš Randák / Martin Hubeňák
Bílý rytíř: Miroslav Hrabě / Jan Vlas
Černý rytíř / sprejer: Aleš Kohout
Posel: Víťa Bečvář
Sprejeři: Václav Procházka / Pavel Klimenda
Company: Karolína Fišerová, Petra Vašková, Klára Kočárková, Zdena Pijanová, Veronika Tesařová, Daniela Krahulcová, Eliška Ochmanová, Linda Hloušková

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Muzikál Alenka v říši zázraků

Přečtěte si také