Barbora Mottlová a Jaro Smejkal pokřtili nový projekt Galerie NaVíc
13.3.2016
Kategorie: Celebrity

Barbora Mottlová a Jaro Smejkal pokřtili nový projekt Galerie NaVíc

Galerie NaVíc vznikla pro podporu nadace Naše dítě, která již 22 let pomáhá nejen hendikepovaným dětem. Ojedinělá virtuální výstavní síň byla spuštěna tuto sobotu, kdy se zároveň konal její křest za účasti známých osobností.

Kromě herečky Barbory Mottlové a zpěváka Jara Smejkala přišla 12. března nový projekt pokřtít i ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. Právě její nadaci poputuje veškerý výtěžek Galerie NaVíc.

Sobotní odpolední akci, která se konala v pražském klubu Joe, odstartovala zpěvačka Anna Beránková, která návštěvníky naladila do šansonové nálady. Nato se již mikrofonu chopila moderátorka křtu, začínající herečka Agáta Lexová, která přítomné návštěvníky ihned zasvětila do nově vzniklého projektu, pod kterým je podepsaný umělecký fotograf Lumír Žemla a režisérka Eva Toulová.

Barbora Mottlová a Jaro Smejkal pokřtili nový projekt Galerie NaVíc

A co je vůbec cílem již slavnostně pokřtěné Galerie NaVíc? Kromě charitativní činnosti i snaha o představení nadaných autorů široké veřejnosti. Každý z autorů bude moci v galerii vystavovat dva měsíce. A lidé nejen, že si po uplynutí období budou moci prohlédnout nová díla, ale také přispět na charitativní účely. Za svůj příspěvek si z vystavených fotografií vyberou jednu jako poděkování. Fotografie bude dodána přispěvateli v tisku. V plánu je u nejúspěšnějších snímků zavést stálou expozici – dvoranu slávy. U každé z vystavených fotek bude uváděna celková částka, kterou bylo na projekt přispěno.

Galerie NaVíc se bude také účastnit různých benefičních akcí nadace, kde bude možnost přispět přímo na místě a hned si fotografii odnést domů.

Zvláštností galerie pak je změna prostředí. Prostor bude na začátku šedivý a dle příspěvků bude virtuálně vzkvétat a měnit svou vizáž. Tak neváhejte a klikejte na www.galerienavic.cz

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Galerie NaVíc

Mohlo by vás také zajímat