Galerie NaVíc: stálý projekt, který bude pomáhat dětem
1.3.2016
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Galerie NaVíc: stálý projekt, který bude pomáhat dětem

Galerie NaVíc je nová ojedinělá virtuální výstavní síň. Vznikla pro podporu nadace Naše dítě, která již 22 let pomáhá nejen hendikepovaným dětem. Galerie svůj provoz oficiálně zahájí jižv polovině března, a to křtem v pražském Klubu Joe.

Nápad na založení galerie se zrodil v hlavě ostravského uměleckého fotografa Lumíra Žemly. Po spojení s filmovou režisérkou Evou Toulovou dostává jeho nápad reálnou podobu. Žemla šel za svým cílem s představou nejen pomoci potřebným, ale také s myšlenkou dostat mezi lidi originální umění. „Představte si, že vám doma visí na zdi originální fotografie a navíc se na ni díváte s pocitem, že jste někomu pomohl. No není to krásné?“ říká o svém záměru fotograf.

Hlavním cílem Galerie NaVíc je především charitativní činnost, ale také snaha o představení nadaných autorů široké veřejnosti. Každý z autorů bude moci v galerii vystavovat po dobu dvou měsíců. A lidé nejen, že si po uplynutí období budou moci prohlédnout nová díla, ale také přispět na charitativní účely. Za svůj příspěvek si z vystavených fotografií vyberou jednu jako poděkování. Fotografie bude dodána přispěvateli v tisku.

Stálá expozice nejúspěšnějších fotek

U nejúspěšnějších fotek je v plánu zavést stálou expozici – dvoranu slávy. U každé z vystavených fotografií bude uváděna celková částka, kterou bylo na projekt přispěno. Galerie NaVíc se bude také účastnit různých benefičních akcí nadace, kde bude možnost přispět přímo na místě a hned si fotografii odnést domů.

A co o projektu prozrazuje režisérka Eva Toulová, která jej produkčně zaštítila? „Když mi Lumír o projektu vyprávěl, přišlo mi skvělé, že se v něm myslí na všechny – pomůže se nadaci, přispívatel získá originální fotografii a fotografové zase mají jedinečnou možnost propagace. Byla by věčná škoda tento skvělý projekt nezrealizovat.“

Na návštěvníky této internetové galerie čeká také pravidelné vydání galerijních novin, kde se každé dva měsíce dozví více o vystavovatelích a také o tom, jak se galerii daří. Další zvláštností bude změna prostředí. Prostor bude na začátku šedivý a dle příspěvků bude virtuálně vzkvétat a měnit svou vizáž. Je nutno také vyzdvihnout, že veškerá činnost této galerie je čistě volnočasovou aktivitou všech, co v galerii působí.

Galerie svůj provoz oficiálně zahájí křtem 12. března 2016 v 15 hodin v pražském Klubu Joe.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat