Ellie Goulding opět v Praze: publiku se představila jako sexy diva i romantická duše
1.2.2016
Kategorie: Hudba

Ellie Goulding opět v Praze: publiku se představila jako sexy diva i romantická duše

Popová kráska Ellie Goulding opět navštívila naši metropoli a předvedla velkolepou show. Praha se tak stala dalším působištěm jejího letošního Delirium World Tour, které fanouškům představuje novou desku a zároveň největší zpěvaččiny hity.

Anglická popová zpěvačka Ellie Goulding po třech letech opět zavítala do Prahy. Její první zastávkou byl vyhlášený klub SaSaZu, letos jako místo svého koncertu zvolila kolosální O2 Arenu, aby si tak diváci mohli její písně vychutnat ve velkém stylu. Před očekávaným vystoupením se představila jako předskokanka dvacetiletá Američanka Sara Hartmanová. Její akustický koncert doprovázelo hlavně hraní na kytaru, kterou zpěvačka bravurně ovládá. Díky dobrému ozvučení diváky tak navnadila na samotný hřeb večera.

Před očekávanou 21 hodinou již přítomní netrpělivě skandovali příchod hvězdy na podium. Krátce po deváté hodině se konečně strhla opona a Ellie Goulding odstartovala svou show. Že je velmi dobrá zpěvačka, se ukázalo hned při prvních písních. Zpívala čistě a srozumitelně, což je u živých vystoupení dost neobvyklé.

Ellie přítomným také ukázala, že je velice pohybově zdatná. Během celého koncertu se téměř nezastavila, pokud tedy nepočítáme pomalejší písně. Doprovázeli ji profesionální tanečníci a vokalistky. Nutno zmínit část koncertu, kdy si na sebe tanečníci vzali fosforující šaty a předvedli nádherný harmonický tanec.

Fanoušci se dočkali i akustického vystoupení

Zpěvačka to umí také s hudebními nástroji, a to jak s bicími, tak s kytarou. Píseň Devotion zazpívala pouze za doprovodu akustické kytary. Vysloužila si tím plnou pozornost diváků, kteří ji doprovodili světly baterek svých mobilů. Celá hala v tu chvíli krásně zazářila.

Jak již plyne z názvu turné, Ellie svůj koncert zaměřila hlavně na své nové album Delirium. Zazněly rychlejší písně jako Keep On Dancing, Aftertaste, Holding On For Life,pak také známější songy On My Mind, Something In The Way You Move, které již prorazily i do českých rádií. Neopomněla ani novinku Army, věnovanou její nejlepší kamarádce. Velmi dojemná byla koláž fotek zpěvačky a zmíněné nejlepší kamarádky v pozadí na projektoru.

Téměř celé publikum roztančily starší songy Outside, I Need Your Love a Burn. Chybět nemohla ani píseň z filmu Padesát odstínů šedi Love Me Like You Do, na kterou si posluchači museli počkat až na závěr vystoupení.

Ellie Goulding opět v Praze: publiku se představila jako sexy diva i romantická duše

Nesmíme opomenout zmínit zpěvaččino oblečení. Během celého koncertu se několikrát převlékla. Její módní kreace byly sexy, ale nikoliv laciné, jak to dnes u mnoha interpretek bývá. Naopak jako princezna zazářila v bílých dlouhých šatech za doprovodu písně Explosion a diváky tak navnadila do romantické atmosféry. Koncertu dodaly šmrnc také vyšperkované obrazové projekce.

Téměř dvouhodinová show nabídla kvalitní hudbu a skandujícímu publiku předala spoustu energie. Velkým plusem koncertu byla skvělá komunikace mezi zpěvačkou a fanoušky. Goulding se nebála zpívat v těsné blízkosti svých posluchačů, k nimž navíc neustále promlouvala a udržovala s nimi oční kontakt. Za to byla odměněna neutuchajícím aplausem a my můžeme jen doufat, že to nebylo poslední její vystoupení u nás v České republice.

Text: Nikola Soprová
Foto: Karel Šanda

Mohlo by vás také zajímat