hrus_herz
26.1.2016
Kategorie: Divadlo

Divadlo Na Jezerce uvede mrazivou komedii Dědicové s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli

Jezerka naděluje svým divákům po novém roce další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz. Premiéra je naplánovaná na polovinu března.

Juraj Herz se vrací na Jezerku potřetí. Po úspěšných inscenacích Petrolejové lampy a Sklenka sherry zinscenuje mrazivou komedii Alaina Kriefa Dědicové. „Není to obyčejná hra, je to černá komedie a takové mám rád,“ říká o chystané novince Herz.

Tento titul byl pro inscenování jasnou volbou. „Přečetli jsme společně asi dvacet pět textů, ale po prvním přečtení komedie Dědicové mně Juraj telefonoval s otázkou, kdy může začít zkoušet,” prozradil principál Jezerky Jan Hrušínský. „Ve hře jsou výborné herecké příležitosti a mám radost, že do našeho hereckého souboru poprvé vstoupí Miroslav Etzler,” dodal. Z hereckého obsazení se také můžete těšit na Terezu Němcovou, Kristýnu Hrušínskou, Martina Sittu, Martinu Hudečkovou či Andreu Daňkovou.

Hra začíná tím, že se dědicové sejdou v bytě zesnulého fotografa Pascala. A smutek začne odkrývat různá tajemství. Jak se zdá, poslední vůle neexistuje, a tak rodina bez skrupulí přejde k rabování, protože dědit chtějí všichni! A když se kromě přítelkyně nebožtíka přihlásí ještě milenka, a do toho přijde instalatérka opravovat plynový kotel, začne jít opravdu do tuhého. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte třeba již na premiéře 17. března.

Jan Hrušínský, Milan Kňažko, Radek Balaš

Jan Hrušínský, Milan Kňažko, Radek Balaš

Další novinkou Divadla Na Jezerce, která se na jaře začne zkoušet, bude dlouho očekávaný Shylock v režiiRadka Balaše Milanem Kňažkem v titulní roli. Divákům se premiérově představí 28. dubna 2016.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Na Jezerce

Mohlo by vás také zajímat