Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy

V únoru otevře své brány velkolepá expozice výstava Titanic v areálu PVA Letňany na Praze 9. Návštěvníky seznámí nejen s osudy legendárního Titaniku a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století.

Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Právě ohromné transatlantické parníky symbolizovaly velkolepý rozvoj techniky a nástup nových technologií. Titanic však ztroskotal ve vodách Atlantiku již během své první plavby dne 15. dubna 1912. Zahynulo na něm přes 1500 osob.

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy

Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boardingpass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení.

Dotkněte se osudového ledovce

Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce.
Osobní prožitky a mnoho reálných exponátů řadí výstavu Titanic k nejoblíbenějším na celém světě. „Za projektem světové výstavy Titanic stojí společnost RMS Titanic, jež má výlučná práva na vyprošťování předmětů z vraku Titaniku. Naší firmě se však podařilo dohodnout rozšíření výstavy o tzv. českou stopu na Titaniku. Zjistili jsme, že mezi pasažéry a posádkou byli Češi. Na výstavě tak přibyla samostatná expozice věnující se těmto dávným hrdinům,“ říká Lucie Nouzová, ředitelka marketingu pořadatelské firmy JVS GROUP.

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy
U vstupu všichni zdarma obdrží také sluchátko-audioguide, ve kterém uslyší v češtině podrobný výklad k jednotlivým exponátům.

Vstupenky na výstavu si můžete zakoupit na www.ticketportal.cz. Více informací o chystané akci naleznete na www.jvsgroup.cz a www.vystavatitanic.cz

Výstava se koná od 10. 2. do 30. 6. v PVA EXPO Letňany Praha.


Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také