Vanilková džungle: provokativní one woman show Diany Tonikové
15.12.2015
Kategorie: Divadlo

Vanilková džungle: provokativní one woman show Diany Tonikové

Divadlo NaHraně uvedlo začátkem prosince premiéru hry Vanilková džungle z pera kontroverzního britského autora Philipa Ridleyho. Pojednává o křehkém dospívání jedné obyčejné holky a o lásce, kterou hledáme i tam, kde bychom neměli.

Titul rozhodně není takový, který by diváka „hladila po srsti“. Sdílení otevřené zpovědi o citovém tápání mladé dívky může vyvolat obrázek toho, jak se současná společnost chová k dětem či ženám, potažmo ženám na pomezí dětství a dospělosti, a výsledný pocit nemusí být vždy příjemný.

Do mnohovrstevnaté role, jež vyžaduje citlivé odstínění vývoje mladé dívky i její postupné ztráty smyslu pro realitu, se „převtěluje“ Diana Toniková. Tu mohou znát diváci především ze Západočeského divadla v Chebu a Městského divadla Kladno.

Kontakt s publikem

Režie se chopil umělecký vedoucí Divadla NaHraně Šimon Dominik, který pro svoji realizaci hru objevil i přeložil. „Ridleyho hra je brilantně napsaným monologem podněcujícím divadelnost jako málokterý text pro jednoho herce, resp. herečku. Autor bravurně střídá situace, prostředí, vyprávěcí perspektivy a buduje ze slov výrazně konkrétní mikroprostor s jedinečným scénickým potenciálem. Ale to všechno by nestačilo, kdybychom neměli vynikající představitelku. A tou Diana Toniková bezesporu je. Její schopnost přirozeně splynout s postavou, odstínit jednotlivé fáze jejího vývoje a samozřejmě především navázat kontakt s publikem je mimořádná. A tak nemám absolutně žádnou pochybnost, že by Diana nepřesvědčila diváky, aby s ní prožili příběh její postavy, jakkoliv některé jeho situace nejsou zrovna bezbolestné.“

Vstupenky zakoupíte za cenu 180 korun a 120 korun (studenti, senioři, ZTP) na webových stránkách www.divadlokampa.cz

Nejbližší reprízy jsou plánované na 7. a 26. ledna, 19. února, 10. a 30. března, vždy od 19:30 hodin. Hraje se v Divadle Kampa – domovské scéně souboru Divadla NaHraně.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Patrik Borecký

Mohlo by vás také zajímat