Milan Kňažko na stopě sériového vraha. Česká televize natáčí Zádušní oběť
25.11.2015
Kategorie: Film

Milan Kňažko na stopě sériového vraha. Česká televize natáčí Zádušní oběť

Psychologické kriminální drama z počátku 20. století vzniká v režii Jiřího Svobody a podle scénáře Vladimíra Körnera. V hlavních rolích Zádušní oběti se objeví Milan Kňažko, Eva Josefíková, Igor Bareš, Adrian Jastraban a Vilma Cibulková.

Vojenské zákopy jsou plné obětí války, když komisař Mondl přijíždí z Vídně do malého českého městečka, aby vypátral sériového vraha mladých mužů a aby vyvrátil všechny pochybnosti o tom, že se jedná o vraždy rituální. Tak začíná drama dějově ukotvené do období okolo roku 1915.

Po oceňovaném dramatu Zánik samoty Berhof se jedná o druhou spolupráci režiséra Jiřího Svobody se scenáristou Vladimírem Körnerem. Za kameru se postavil Vladimír Smutný, který s režisérem Svobodou spolupracuje dlouhodobě, naposledy na trilogii Jan Hus, která byla jejich vůbec prvním společným projektem pro televizní obrazovky. „Jsou přátelé, se kterými se člověk při práci rád potkává,“ chválí si Svoboda.

Do hlavní role komisaře Mondla byl obsazen slovenský herec Milan Kňažko, který se Svobodou poprvé spolupracoval v roce 1983 na filmu Oblouk světla a naposledy v trilogii Jan Hus. „Máme společný pohled na svět. Je to režisér, který si nevolí jednoduchá témata,“ říká Kňažko o režisérovi a k připravovanému filmu dodává: „Stejně tak se komplikovanými tématy zabývá i Zádušní oběť. Beze stopy patosu lze říci, že v tom příběhu se hraje o všechno, o život i o smrt.“

Temný a osudový příběh

Novinku si velice chválí i kreativní producent Jan Maxa. „Námět Vladimíra Körnera mne zaujal, jakmile jsem ho četl poprvé. Strhující, temný, osudový a přitom žánrově čistý příběh o násilí, které plodí zase jen další násilí, a o tom, že i spravedlnost vyžaduje své oběti,“ prozrazuje.

V "kriminálce" Zádušní oběť si zahraje i Eva Josefíková

V „kriminálce“ Zádušní oběť si zahraje i Eva Josefíková

Zádušní oběť se bude natáčet ve studiích České televize, v okolí Prahy a v Třebíči do poloviny prosince tohoto roku.


Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat