Jitka Čvančarová si oblékla skleněné střepy kvůli novému kalendáři. Kupte si jej a pomozte dobré věci
17.11.2015
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Jitka Čvančarová si oblékla skleněné střepy kvůli novému kalendáři. Kupte si jej a pomozte dobré věci

Jitka Čvančarová už pošesté vyzvala dvanáct významných osobností, aby se zapojily do kampaně na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Společně s Lucií Robinson pak vytvořily sérii fotografií pro nový ročník kalendáře 12 plus 12, z jehož prodeje půjde sto procent prostředků na léčbu tohoto onemocnění.

V kalendáři, který byl 12. listopadu slavnostně pokřtěn v Pražské křižovatce, se objeví například Anna Geislerová, Dan Bárta, Ben Cristovao, Simona Krainová, Tereza Voříšková, Lucie Vondráčková, Dara Rolins a dalších pět osobností českého veřejného života.

Ti všichni tak přispěli k pomoci lidem s nemocí motýlích křídel. „Když se narodíte s touto nemocí, musíte od prvního okamžiku bojovat s krutým osudem ba přímo o život. Každý den překonáváte nesnesitelnou bolest, každý krok musíte několikrát zvážit. Svoje místo ve společnosti, své přátele, partnery, ty všechny hledáte mnohem déle a obtížněji, pokud je vůbec najdete… A tak z vás nakonec rostou sice křehké, ale neuvěřitelně silné osobnosti,“ říká dlouholetá patronka charitativní organizace DEBRA ČR Jitka Čvančarová.

A jaký je letos motiv fotek, které v kalendáři najdete? „Jako hlavní motiv všech fotografií jsme zvolili sklo. Fotografie vyjadřují krásu, ale i zranitelnost a všudypřítomnou bolest, která je pro nemoc motýlích křídel tak příznačná,“ prozrazuje známá herečka. Právě sklo svojí křehkostí odkazuje k jednomu z hlavních symptomů nemoci motýlích křídel, kůži, která je tak jemná, že jí může i dotyk nebo pohlazení způsobit bolestivou ránu.

Jitka Čvančarová už pošesté vyzvala dvanáct významných osobností, aby se zapojily do kampaně na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Společně s Lucií Robinson pak vytvořily sérii fotografií pro nový ročník kalendáře 12 plus 12, z jehož prodeje půjde sto procent prostředků na léčbu tohoto onemocnění. V kalendáři, který byl 12. listopadu slavnostně pokřtěn v Pražské křižovatce, se objeví například Anna Geislerová, Dan Bárta, Ben Cristovao, Simona Krainová, Tereza Voříšková, Lucie Vondráčková, Dara Rolins a dalších pět osobností českého veřejného života. Ti všichni tak přispěli k pomoci lidem s nemocí motýlích křídel. „Když se narodíte s touto nemocí, musíte od prvního okamžiku bojovat s krutým osudem ba přímo o život. Každý den překonáváte nesnesitelnou bolest, každý krok musíte několikrát zvážit. Svoje místo ve společnosti, své přátele, partnery, ty všechny hledáte mnohem déle a obtížněji, pokud je vůbec najdete... A tak z vás nakonec rostou sice křehké, ale neuvěřitelně silné osobnosti,“ říká dlouholetá patronka charitativní organizace DEBRA ČR Jitka Čvančarová. A jaký je letos motiv fotek, které v kalendáři najdete? „Jako hlavní motiv všech fotografií jsme zvolili sklo. Fotografie vyjadřují krásu, ale i zranitelnost a všudypřítomnou bolest, která je pro nemoc motýlích křídel tak příznačná,“ prozrazuje známá herečka. Právě sklo svojí křehkostí odkazuje k jednomu z hlavních symptomů nemoci motýlích křídel, kůži, která je tak jemná, že jí může i dotyk nebo pohlazení způsobit bolestivou ránu.

Charitativní organizace DEBRA ČR, která kampaň 12 plus 12 organizuje, v Česku působí jedenáct let a za tuto krátkou dobu provedla doslova revoluci v péči o nemocné a dnes je díky ní a specializovanému Klinickému centru v Brně Česká republika na světové špičce v léčbě nemoci motýlích křídel. „Není to například dlouho, kdy se maminky malých pacientů snažily znovu použít dříve sterilní ošetřovací materiály, protože neměly peníze na nové. Dnes už díky proplácení těchto pomůcek zdravotními pojišťovnami mají k dispozici dostatek toho nejlepšího krytí,“ doplňuje Čvančarová.

Kalendář na rok 2016 věnuje DEBRA ČR památce pacientky Olgy Joklové (+16.8.2015).

Kalendáře i diáře s novými fotografiemi lze zakoupit na eshopu www.12plus12.cz a od prosince v síti drogerií a parfumerií Rossmann.

Zdroj informací a fotek: DEBRA ČR

Mohlo by vás také zajímat