aristokratka_cl
16.11.2015
Kategorie: Divadlo

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Oblíbené nuselské divadlo připravuje komedii podle bestselleru Evžena Bočka o návratu z emigrace na zámek v Čechách. Hlavní roli si zahraje Anna Polívková, která si na tamější scéně zahraje poprvé. Premiéra Poslední aristokratky je naplánována na začátek prosince.

Produkce divadla i samotná hlavní představitelka připravovaného titulu slibuje skvělou a zábavnou podívanou „Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ prozrazuje Anna Polívková.

Známá herečka si zahraje Marii Kostkovou z Kostky, která se vrátila z Ameriky na zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem nadhledem i možná s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Polívková. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit,“ dodává.

Série neuvěřitelně komických situací

Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace z New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo také kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene. A tak vzniká série neuvěřitelně komických situací.

V dalších rolích se představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Jitka Sedláčková, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška a Michal Kern.
Další novinku plánuje Jezerka na jaro. Bude jí kanadská hra Shylock s Milanem Kňažkem v nastudování Radka Balaše. V lednu se za režisérský pult usadí také režisér Juraj Herz a nazkouší zde novou hru Dědicové. Už teď se můžete těšit na obsazení v čele s Miroslavem Etzlerem, Martinem Sittou, Terezou Němcovou a Kristýnou Hrušínskou.

Divadlo připravuje i spolupráci s režisérem Jiřím Menzelem a Janem Hřebejkem.
Premiéra v Divadle Na Jezerce se uskuteční v pondělí 7. prosince 2015.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat