Nová audiokniha Aristokratka ve varu: zábavný příběh vypráví Veronika Kubařová
13.11.2015
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Nová audiokniha Aristokratka ve varu: zábavný příběh vypráví Veronika Kubařová

Vychází pokračování audio verze nejúspěšnější humoristické knihy roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka. Audioknihu Aristokratka ve varu od Evžena Bočka, který v příběhu využil své kastelánské zkušenosti, opět vypráví herečka Veronika Kubařová.

Střelené osazenstvo „nejchudšího zámku v Čechách“ se vrací s nášupem bláznivých situací, gagů a nápadů, jak z Kostky učinit sídlo hodné šlechticů. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě, kastelán Josef nenávidí lidi a hospodyně celý den nasává ořechovku přímo z lahve. Chaosu nahrává i k výchově svěřená, lehce potrhlá dcera rodinného právníka Deniska. A paradoxně též praktiky organizačně schopné Milady, jež mají vést ke zvýšení turistické atraktivity historické památky, ale jsou spíše zdrojem absurdních momentů. Vše ze své perspektivy „jediného normálního člověka“ dál komentuje Marie (III.) Kostková z Kostky, jíž jenom nadhled umožňuje nepropadnout všeobecnému šílenství.

Co říká o audioknize Martin Pilař z vydavatelství OneHotBook? „Nevychází zrovna mnoho českých knih, které by byly nenásilně zábavné a opravdu vtipné. Podobných audioknih, vyjma Saturnina, je ještě méně. Jsem proto rád, že Evžen Boček neskončil Poslední aristokratkou, ale napsal výborné pokračování, které velmi mile ožívá a vysloveně jiskří v podání Veroniky Kubařové. Pro veselý oddechový poslech jako stvořené.“

Populární herečku bylo od četby prvního dílu Poslední aristokratka slyšet také v dalších audioknihách. Chopila se hlásku zvířátka v dětské audioknize Bertík a čmuchadlo i hlavní role Hazel v titulu Hvězdy nám nepřály.Druhá Aristokratka se mi četla lépe než napoprvé už proto, že jsem její hrdiny už dobře znala. A také protože mi přišla stejně vtipná jako první díl, ačkoli mě někteří strašili opakem. Opět jsem se náramně bavila. Navíc jsem mezitím získala dost dalších zkušeností s četbou. Každé písmenko navíc je ve studiu cítit a audiokniha Hvězdy nám nepřály byla velkou, nezapomenutelnou zkušeností, neboť šlo o silný, emotivní příběh, který mě i spoustu lidí okolo mě doslova ´rozsekal´,“ vzpomínala vypravěčka.

V roli knížete Schwarzenberga

A co si při interpretaci nejvíc usměvavá herečka užila? „Opravdu mě bavilo číst pasáž o období školních výprav na hrad Kostka. I výlet rodiny do Karlových Varů stál za to. Je znát, že pan Boček má osobní zkušenosti z provázení a chodem zámku. Doufám, že posluchače rozesměje minimálně to co mě a v lepším případě i všechno ostatní. Slíbit můžu, že jsem se dokonce pokusila zahrát si na knížete Schwarzenberga. U toho jsem se i trochu zapotila.“

 

Nová audiokniha Aristokratka ve varu: zábavný příběh vypráví Veronika Kubařová

 

Audiokniha v režii Jitky Škápíkové vychází jako CD mp3 za 239 korun, ke stažení je prostřednictvím digitálních distribucí ve formátu mp3 za 219 korun.  Jako první bude online k dostání na portálu Audiolibrix, kde si ji členové předplatitelského klubu mohou koupit jen za 199 korun.

<< UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout ZDE.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: 
OneHotBook

Mohlo by vás také zajímat