Muzikál Robin Hood se vrací do Divadla Kalich. Titulní roli ztvární bez alternace Jan Kříž
12.11.2015
Kategorie: Divadlo

Muzikál Robin Hood se vrací do Divadla Kalich. Titulní roli ztvární bez alternace Jan Kříž

Příběh zbojníka Robina Hooda z autorské dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové opět obohatí repertoár pražského Divadla Kalich. Jeviště oblíbené muzikálové scény se bude proměňovat v sherwoodský les od pátku 19. února 2016, a to v limitovaném počtu dvaceti repríz.

V obnoveném představení si titulní postavu bez alternace zahraje Jan Kříž, který se za tuto roli dokonce dostal do širších nominací na Cenu Thálie. Do svých kostýmů se vrátí i další herci původní inscenace: Leona Machálková, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Lucia Šoralová, Richard Tesařík, Alžbeta Stanková, Zdeněk Podhůrský, Martin Pošta či Michaela Doubravová.

Vstupenky v prodeji

Vstupenky si na tuto romantickou podívanou můžete zakoupit již nyní. Na repertoáru tamější scény zůstávají i další dva muzikálové tituly Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové – legendární Johanka z Arku, která má odehráno již více než tisíc repríz, a předloňská novinka Mauglí.
Robinem Hoodem začala v roce 2010 ceněná spolupráce Divadla Kalich se slovenským režisérem a choreografem Jánem Ďurovčíkem, která trvá dodnes. „Jánovi se už Robinem Hoodem podařilo přesně to, co jsem od naší spolupráce očekával – přinesl na malinko zamrzlou českou muzikálovou scénu nový vítr a posunul ji o pořádný kus dál,“ hodnotí producent a majitel Kalichu Michal Kocourek.

Muzikál Robin Hood se vrací do Divadla Kalich. Titulní roli ztvární bez alternace Jan Kříž

A jaký je Robin Hood v Divadle Kalich?„Je to muzikál pro široký okruh publika. Snažili jsme se, aby byl vtipný, ale aby zároveň nezapadla romantická linka příběhu a aby v něm zůstalo i to hrdinství,“ říká autorka libreta a písňových textů Gabriela Osvaldová. „Opírá se o dobře vystavěný příběh s velkou dávkou humoru. Rozhodně nejde o pohádku, zároveň se ale diváci nemusí bát vzít s sebou do divadla i svoje děti. Šlo nám o to vytvořit příjemné představení pro celou rodinu s kvalitním zpíváním, herectvím a tancováním, okořeněné nadsázkou,“ doplňuje ji Ďurovčík.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Petr Marek

Mohlo by vás také zajímat