hrusinsti_menzel
22.10.2015
Kategorie: Divadlo

Divadlo Na Jezerce připomíná Rudolfa Hrušínského v obrazech všedních i nevšedních

Nuselská scéna připravila výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která je připomínkou nedožitých 95. narozenin velkého herce Rudolfa Hrušínského. K vidění jsou fotografie z divadla a natáčení, i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Zdarma potěší návštěvníky Jezerky jako bonus k představení až do konce září 2016. 

Vernisáž výstavy fotografií otevřel Jiří Menzel, v jehož filmech Rudolf Hrušínský často hrál (Rozmarné léto, Postřižiny aj.). Uznávaný režisér prozradil, že na Jezerce není náhodou. Příští rok se tam poprvé usadí za režisérský pult a nazkouší novou komedii.

Nyní však na tamější scéně pilně zkouší jeho kolega Arnošt Goldflam. „Sezónu jsme zahájili zkoušením Goldflamovy dramatizace bestselleru Evžena Bočka Poslední Aristokratka s Annou Polívkovou v hlavní roli. Premiéra bude 7. prosince. Na jaře uvedeme další novinku na českých jevištích, kanadskou hru Shylock s Milanem Kňažkem,“ přiblížil nejbližší plány principál Jan Hrušínský.

Jan Hrušínský na výstavě z cyklu „Paměť divadla a filmu“

Jan Hrušínský na výstavě z cyklu „Paměť divadla a filmu“

Jak vidí Goldflam Annu Polívkovou, která bude stát na prknech Divadla Na Jezerce poprvé? „Několikrát jsem viděl Aničku hrát, myslím, že má po tatínkovi Bolkovi určitou bezprostřednost, schopnost svižné reakce, autenticitu, umí pointovat a patrně i improvizovat,“ chválí ji Goldflam, Dodává, že při dramatizaci románové předlohy ho zaujaly hlavně pěkně napsané postavy a autorův ironický humor.

V dalších rolích Poslední aristokratky se představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Jitka Sedláčková, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška a Michal Kern.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj:
Divadlo Na Jezerce

Mohlo by vás také zajímat