Petr Batěk vydává knihu Ona má křídla. Hrajte o ni v naší soutěži!
17.10.2015
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Petr Batěk vydává knihu Ona má křídla. Hrajte o ni v naší soutěži!

Petr Batěk, známý jako herec, hudebník a zdatný produkční, se pustil do psaní poezie. V těchto dnech vyšla jeho knižní prvotina pojmenovaná Ona má křídla. Jak se mu povedla, můžete posoudit i vy, naši čtenáři. Máme pro vás připraveny rovnou tři kousky.

Když se Petr Batěk rozhodl věnovat herectví, založil si vlastní divadelní soubor. Když se rozhodl hrát, založil si kapelu. Aby mohl realizovat své často až bláznivé nápady, založil vlastní uměleckou agenturu PHB-ART, která produkuje zajímavé kulturní akce, a to především pro ty nejmenší.

Petr je známý i televizním divákům, a to coby Cyril z „nováckého“ seriálu Gympl s (r)učením omezeným či jako Petr Uhl v Českém století. Spolu se svým bratrem Pavlem Baťkem si zahrál ve filmu Zejtra napořád. Pokud chcete vidět oba bratry Baťkovi pohromadě, zavítejte na koncert The End of Colours. Tuto revivalovou kapelu založili před několika lety, kdy je k tomu vedla vášeň k legendárním The Doors.

Rok debutů

A že je Petr opravdu akční (a letošní rok se představuje rovnou dvakrát coby debutant) dokazuje, že nedávno vydal nejen svůj první videoklip, ale také svou první básnickou sbírku. V té se prezentuje jako muž se smyslem pro lyriku, něhu a básnivé snění. A co ho vedlo k napsání knihy? „Vedly mě k tomu silné pocity, místy až tíživé. Měl jsem velkou potřebu je zachytit a podělit se o ně. Někdo mi napsal, že ta kniha má duši, a myslím, že se nemýlil. Je v ní skutečně kousek mě samotného.“

 

 

Sbírka Ona má křídla bude v knihovnách nejspíše umístěna v sekci „milostná poezie“. Ale možná by jí více slušel přídomek „nebeská“. Protože ta křídla, kterými jej jako tvůrce obdarovala láska, dokáže prostřednictvím svých básní nasadit svým čtenářům. Křídla, díky kterým se vznesete do nebeských výšin, kde je tím nejdůležitějším opravdové, upřímné a spontánní milování ve všech významech toho slova.

 

Petr Batěk vydává knihu Ona má křídla. Hrajte o ni v naší soutěži!

 

A kde je možné sbírku pořídit? „Vydalo ji nakladatelství NoLimits Davida Laňky a je běžně k dostání ve všech knihkupectvích po celé ČR. V nejhorším vždy pomůže internetový obchod. A ještě musím doplnit, že knihu Ona má křídla ozdobila krásnými ilustracemi výtvarnice Jana Nuslauerová. Moc jí za to děkuji,“ informuje Batěk. Pro naše čtenáře ji herec a nyní i čerstvý spisovatel exkluzivně věnuje do soutěže. Ve hře jsou rovnou tři kousky.

 

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat