Na dotek herečce Kristýně Bokové
16.10.2015
Kategorie: Divadlo

Na dotek herečce Kristýně Bokové

Kristýna Boková sice studovala tanec, ale uplatňuje se především jako televizní herečka. A přestože nehraje v nekonečných seriálech, určitě ji nepřehlédnete. Po menší odmlce už je pravidelně k vidění i v úspěšné Hřebejkově inscenaci Na dotek.

Sympatickou blondýnku si vybavíme hned z několika televizních rolí. Debutovala ve filmu Horem pádem, kde ztvárnila dceru Jana Třísky. Zahrála si hlavní postavu v rodinném komediálním snímku Martin a Venuše či učitelku v hořké komedii Občanský průkaz. Cizí jí nejsou ani seriály, především pro Českou televizi. Tím posledním, ve kterém účinkovala, jsou Neviditelní. Tančila ve hře Kráska a Zvíře v režii bratrů Formanů, vytvořila několik vlastních tanečních představení. Výrazné činoherní role se jí však vyhýbají, tedy až na jednu – Alici v Hřebejkově inscenaci Na dotek.

Právě v tomto představení si herečka může divadelní hraní skvěle vynahradit. Na jevišti je totiž téměř pořád, navíc je její role i celkem odvážná, takže se může směle „vyřádit“. Hru pro čtyři herce, ve které se řeší milenecké vztahy, nastudoval náš uznávaný režisér Jan HřebejkDivadle Na Jezerce, kde se hraje již osmým rokem. Jezerka titulem pomyslně odstartovala aktuální divadelní sezónu, čímž si Na dotek na své konto připsal úctyhodných 3001 repríz.
V roli striptérky
Kristýnu Bokovou (v alternaci s Klárou Issovou, která shodou okolností nadabovala stejnou postavu ve filmovém zpracování) zde můžete vidět v roli mladičké striptérky. A ano, pánové, o striptýz v této lehce lechtivé tragikomedii nepřijdete. Dámy zase jistě ocení mužské osazenstvo neboli obsazení výborného Jana Dolanského a Jiřího Macháčka. Jejich scéna u erotického chatu pobaví snad každého. Herecký kvartet doplňuje Lenka Vlasáková coby půvabná fotografka Anna.

Pokud zvažujete, zda se na představení vydat, neváhejte. Určitě se zasmějete, ale i popřemýšlíte. Chcete-li vidět v roli Alice zrovna Kristýnu Bokovou, vydejte se na Jezerku třeba hned tuto neděli 18. října.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Bohdan Holomíček

Mohlo by vás také zajímat