Komedie Celebrity s.r.o.: nekonečný televizní seriál podle Mádla
22.9.2015
Kategorie: Film

Komedie Celebrity s.r.o.: nekonečný televizní seriál podle Mádla

Na konci října uvedou česká kina nový snímek Celebrity s.r.o., komedii ze zákulisí nekonečného seriálu, která popisuje praktiky televizní zábavy. Režijně má film na svědomí Miloslav Šmídmajer, scénář pak Petr Hudský a Jiří Mádl.

Předlohou filmu je stejnojmenná divadelní hra herce a režiséra Antonína Procházky, kterou prověřily stovky repríz na divadelních jevištích.

Film odhaluje prostředí natáčení seriálu se všemi typickými postavičkami, které jsou jeho součástí. Od namyšlených hvězd televizních obrazovek a naopak mladých hereckých prken, přes režisérovu hlavu plnou méně či více šílených nápadů až po ostré lokty nekompromisní producentky. Děj filmu se zvrtává ve chvíli, kdy se režisér Tomáš ve snaze zvýšit bídnou sledovanost seriálu rozhodne vložit do děje postavu inspirovanou reálnou osobou lobbisty – mafiána. Ten ale se seriálovým ztvárněním jeho postavy nesouhlasí a začne tak Tomášovi pořádně komplikovat život.

Jiří Mádl ve snímku předvede nejen um scénáristický, ale také ten herecký. Blýskne se totiž v titulní roli tvůrce nekonečného seriálu Tomáše. Spojí tak své dvě profese – herectví a režii. První zmiňovanou profesi si vyzkoušel již mnohokrát, druhé řemeslo zatím poprvé v roce 2014 se snímkem Pojedeme k moři, který zaznamenal nemalé úspěchy.

Sám herec je z nového filmu nadšený, nicméně netají se tím, že populární nekonečné seriály jdou tak trochu mimo něj: „Jako divák jsem takovým seriálům nikdy nepropadl. Zároveň jsem ale spoustu svých hereckých kolegů přemluvil, aby do takového seriálu šli, protože herec má hrát. Takže se dá říct, že k nim mám poměrně pozitivní vztah.“

Nerozlučné duo Šmídmajer & Mádl

Režisér snímku Miloslav Šmídmajer patří v českém filmovém světě k ostříleným mazákům. Produkoval divácky velmi úspěšné filmy Jak se krotí krokodýli, Jak básníci neztrácejí naději či Vejška. Jako režisér debutoval pohádkou Peklo s princeznou, dále natočil například retro komedii Probudím se včera. Na těchto dvou filmech se herecky podílel mimo jiné i Jiří Mádl, spolupráce těchto umělců tedy není žádnou novinkou.

Kromě Mádla se v Celebritách s.r.o. představí Monika Horvátová, Vilma Cibulková, Filip Kaňkovský, Robert Jašków, Andrea Kerestešová, Zuzana Bydžovská, Antonín Procházka nebo Martin Stránský.

 

Snímek Celebrity s.r.o., který s vtipem vypovídá o povrchnosti dnešní doby, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti, si svou premiéru odžije 29. října.

Text: Adéla Očenášková
Foto zdroj: Bio Illusion

Mohlo by vás také zajímat