Thriller GAME vychází jako audiokniha. Hlas jí propůjčili Jan Zadražil s Petrou Špalkovou
16.9.2015
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Thriller GAME vychází jako audiokniha. Hlas jí propůjčili Jan Zadražil s Petrou Špalkovou

Napínavý thriller GAME, za který si jeho autor odnesl cenu za nejlepší švédský krimi debut roku 2010, vychází jako audiokniha. Vydává ji vydavatelství OneHotBook a její trvání je 9 hodin a 16 minut.

Vzhledem k tomu, že příběh je střídavě vyprávěn z perspektivy dvou postav, interpretace se zhostili herci Jan Zadražil a Petra Špalková. Třetí člen výtečného obsazení Jan Vondráček se ujal samotného hlasu záhadné HRY.

Game není typickou skandinávskou detektivkou. „Je celkově o dost svižnější, sevřenější, je také velice vtipná, ironická a prošpikovaná popkulturními odkazy; ústřední postava má tendenci komentovat dění bonmoty v angličtině vyposlechnutými z amerických filmů, televizních seriálů nebo počítačových her. Díky hromadě špatných vlastností je to spíš antihrdina, ale stejně si nakonec nelze pomoci a nepociťovat k němu jisté sympatie,“ líčí Martin Pilař, z OneHotBook.

Koncert skvěle zahraného chytráka

Oblíbený Jan Zadražil, který namluvil hlavní postavu Henrika, už se s podobným formátem dvouhlasé knihy setkal, a to v titulu Zmizelá. „I tam se střídali dva narátoři. Nehledě na to, že si tyhle ambivalentní postavy nebývale užívá a jeho HP – hlavní hrdina GAME, je na mnoha místech doslova koncertem skvěle zahraného a hláškami vycpaného mladého chytráka.“

Když se třicetiletý povaleč Henrik Pettersson, zvaný HP, vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů, uvidí na protějším sedadle zapomenutý mobil. Lákavý nález navíc po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Stačí splnit úkol a získat finanční odměnu i lepší hodnocení v rámci herního profilu. Kdo by odolal? Adrenalin koluje, zadání jsou stále nebezpečnější, ale pak přijde úkol, jehož splnění obnáší útok na lidské životy. O co vlastně ve HŘE jde? A kdo v ní vyhrává?

A jak charakterizuje Zadražil svou postavu? „Henrik mi byl blízký svou leností a flákačstvím, to je něco, o čem často sním, ale málokdy zažívám. Pokud tu možnost flákat se a lenošit dostanu, jsem v tom fakt vynikající. Naopak mne trochu štval svým pocitem, že je chudák, proti kterému se spiknul svět a on nespravedlivě trpí, aniž by si za svou situaci mohl sám,“ říká herec, který si velice chválí i spolupráci se svou kolegyní Petrou Špalkovou.

Radost z hereckých setkání byla oboustranná a na nahrávce je příznivá „chemie“ mezi oběma narátory znát. „Natáčení jsem si užila, i když to bylo mé audioknižní poprvé – já dost ráda čtu, takže jsem spojila příjemné s užitečným. Tu čtvrtou, pátou hodinu ve studiu už asi nikdo nemá sil na rozdávání, ale bavil mě text, postava, paní režisérka mě citlivě a přitom pevně vedla a s Honzou Zadražilem jsem se pracovně konečně potkala, o což jsme, tuším, oba stáli už delší dobu,“ prozradila Špalková.

Audiokniha v režii Jitky Škápíkové vychází jako CD mp3 za 349 korun, stáhnout si ji můžete prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3 za 299 korun. Jako první bude online k dostání na portálu Audiolibrix, kde si navíc členové předplatitelského klubu mohou koupit audioknihu jen za 199 korun.

Ukázku z audioknihy naleznete ZDE! Zlákala vás? Celý příběh si můžou tři čtenáři PraKultury poslechnout zcela zdarma. Zkuste štěstí v naší soutěži!

 

Text: Michaela Rochovanská
Materiály dodalo vydavatelství OneHotBook

Mohlo by vás také zajímat